Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3758 miejsce

Koncert "W hołdzie wolności"

13 sierpnia, w ramach tegorocznego ArtParku, odbył się wyjątkowy koncert, który był hołdem złożonym wolności. Jazzowe aranżacje Andrzeja Jagodzińskiego znanych piosenek patriotycznych śpiewały Nula Stankiewicz i Agnieszka Wilczyńska.

Andrzej Jagodziński / Fot. Weronika TrzeciakO godz. 18 w parku im. E. Rydza-Śmigłego można było posłuchać piosenek patriotycznych w nowych jazzowych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego. Wspomniane piosenki zaśpiewały niezwykłe wokalistki – Nula Stankiewicz i Agnieszka Wilczyńska.

Koncert, zorganizowany przez Dom Kultury Śródmieście, był hołdem złożonym wolności poprzez muzykę, w tym przypadku popularne utwory towarzyszące Polakom w walce o niepodległość.

Spotkanie rozpoczęło się od 10-minutowego popisu muzyków w składzie: Andrzej Jagodziński (fortepian, akordeon, aranżacje), Janusz Strobel (gitara), Robert Majewski (trąbka), Adam Cegielski (kontrabas), Czesław "Mały" Bartkowski (perkusja).

Nula Stankiewicz / Fot. Weronika TrzeciakPierwszym utworem był "Deszcz, jesienny deszcz" w wykonaniu Nuli Stankiewicz. Deszcz, jesienny deszcz. Smutne pieśni gra. Mokną na nim karabiny. Hełmy kryje rdza. Nieś po błocie w dal. W zapłakany świat. Przemoczone pod plecakiem. Osiemnaście lat.

– Dobry wieczór państwu. Wielkie to dla nas wyróżnienie i duży zaszczyt, że możemy z państwem złożyć wolności swój hołd muzyczny. Bo jak państwo doskonale się orientujecie, muzyka, a zwłaszcza pieśni czy piosenki, odegrały ogromną rolę w walkach o wolność. Zagrzewały do walki, dawały nadzieję i jednoczyły – przywitała przybyłych Nula Stankiewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak, był piękny. Bardzo podobały mi się jazzowe aranżacje znanych piosenek oraz głosy wokalistek, które doskonale się z nimi komponowały :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To musiał być piękny wieczór.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.