Facebook Google+ Twitter

Koncert z nazistowskimi symbolami w tle

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-11-10 16:51

Wczoraj w łódzkiej Dekompresji, odbył się festiwal muzyki black/death-metalowej pod hasłem Legions of death - Attack 2008.

Wystąpiło pięć zespołów: Hetzer, Deception, Stillborn, Anima Damnata oraz Infernal War. Słowem - czołówka polskiej sceny balck/death metalowej.

Moja ocena jest subiektywna, każdemu podoba się co innego, ale najwyraźniej patrząc po zachowaniach publiczności, Hetzer specjalnie nie zachwycił. Atmosferę nieco rozgrzał występujący po nim zespół Deception - pod sceną można było zobaczyć "zamiatające podłogę" kudły oraz rozkręcających się pogo fanów. Kolejny zespół - Stillborn, rozkręcił publiczność na całego - można było usłyszeć głosy skandujące nazwę zespołu. Jak dla mnie byli drugim po Deception zespołem, który prezentuje jakąś formę muzyczną, czyli coś więcej niż bezmyślna "naparzanka". Po zakończonym owacjami występie Stillborn, podniosło się napięcie, tłum oczekiwał na gwiazdę wieczoru, czyli Infernal War.

Niestety, kiedy Stillborn zszedł ze sceny, pojawił się zespół Anima Damnata. Dla niewtajemniczonych - nazwę zespołu tłumaczy się jako "Dusza przeklęta". I może wszystko byłoby w porządku, gdyby nie kilka faktów...
Po pierwsze, po wejściu na stronę zespołu widzimy przyświecające mu hasła "Shit, sex, satan" - nie trzeba tłumaczyć, żeby zrozumieć. O ile jednak pozostałe dwa nie stanowią niczego nowego w kręgach death/black-metalowych, zastanawia skłonność do zainteresowań ludzką fizjologią oraz śmiercią . Najlepiej przedstawiają to ksywki członków zespołu:

* Master of depraved dreaming and Emperor of the Black Abyss the Great Lord
* Hziulquoigmzhah Cxaxukluth vel Necrolucas
* Necrosodomic Corpse Molestator
* Necrosadistic Pavulon Injector and Ritual Devourer of Unborn Angelic Flesh

Tak...no cóż...Idźmy dalej... Panowie poubierani są w maski przeciwgazowe, pieszczochy i kabury z nabojami. To również niespecjalnie dziwi, od czasu pomalowanych twarzy członków Behemota oraz koszmarnych masek członków zespołu Slipknot. Nie dziwi również znajdujący się na dole strony, tak popularny w tych kręgach muzycznych odwrócony pentagram (to naprawdę małe miki przy tym co przeczytacie dalej!). Jednak poważnie martwi fakt, że jest on wpisany w gappę - hitlerowskiego orła... Niesmaku dodaje zdjęcie zamieszczone pod zakładką prowadzącą do księgi gości - dwóch mężczyzn w skórzanych maskach, oddających się adoracji ludzkiego odbytu... Tyle w kwestii samej strony www.

Apogeum głupoty osiągnęła wczoraj Anima Damnata, przed koncertem na scenie rozwieszając swoje flagi, żywo przypominające flagi hitlerowskie! Czerwona flaga z białym kołem i wpisaną w nim na czarno nazwą "Anima Damnata"...
MB

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Autor wykazuje się totalną niekompetencją, wygląda na to że znalazł się tam przypadkowo i nie ma pojęcia o czym i o jakich zespołach pisze. Jestem osobą otwartą i jeśli ktoś rzeczowo opisze prawdę czytam i rozumiem. Czytałam ten artykuł z niesmakiem. Pan MB usilnie stara się pokazać że zespół Anima Damnata propaguje nazizm co jest totalną bzdurą. Trochę kompetencji bo z takim stylem to czekać będzie Pana proces o zniesławienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witaj drogi MB...W odpowiedzi na Twoje otwarto postawione pytanie, otwarcie odpowiadam: ja lubię Anime Damnate. I nie jestem żadnym "nazistą" ani zbuntowanym 15-latkiem. Po przeczytaniu tego artykułu myslałem, że mnie przysłowiowy szlag trafi, no ale nic to, w końcu jest wolność słowa.
Chciałem zacząć od tego, że popieram słowa pani za barem, przecież nikt Cię na siłę nie ciągnął na ten koncert, więc pretensje możesz mieć tylko i wyłącznie do siebie. Jeśli jakiś zespół się nie podobał to zawsze można było posiedzieć na dole przy piwku, prawda? A że Anima nie spotkała się z ciepłym przyjęciem... No cóż,nie każdemu musi się wszystko podobać. A co do propagowania nazizmu...Czy wg Ciebie umieszczenie na stronie hitlerowskiego orła z pentagramem to jest od razu propagacja? W takim razie ludzi którzy chodzą w bundeswarkach, które są szyte na krój niemieckiej armii lub których mają na czapce naszytego owego orła też powinno sie ścigać i zamykać w psychiatryku lub więzieniu za "poschizowanie"? Wg mnie powodem do zbulwersowania byłoby szerzenie nieadekwatnych treści w ich piosenkach, a założę sie, że czegos takiego tam nie uświadczysz ;) A co do całości ich strony to cóż... Ogólnie traktuję cały image zespołu z przymróżeniem oka i sporą dawką humoru, więc raczej zdjecia z odbytami itp nie zostawiają u mnie jakiejś specjalnej skazy na psychice. I prosze mnie tu o żadna koprofilię nie posądzać ;) Więc wybacz kolego, nie zgodzę sie z całością tego artukułu, że ja koncercie były jakiekolwiek treści nazistowskie, bo po prostu to jest śmieszne.
Pozdrowienia dla autora

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy demokracje, mamy kapitalizm... i świetny kodeks karny ;]... Art.256 kodeksu karnego: "Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."
Po pierwsze- właściciel powinien być ukarany, ale nie zostanie... mała szkodliwość czynu?
Po drugie- Pani zza baru zapytałabym się czy wie w ogóle co to jest nazizm....
a po trzecie to najbardziej ucierpią młodzi ludzie,w których pompuje się ideologiczny syf i pokazuje, że taka "zabawa" jest okej... Słowem: takie rzeczy tylko w Polsce... ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.