Facebook Google+ Twitter

Koncert z okazji 70. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej

6 września 2009 roku w Konińskim Domu Kultury odbędzie się koncert poświęcony obchodom 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. To szczególne wydarzenie muzyczne zatytułowano ,,Niech żyje pieśń żołnierska".

Na scenie Konińskiego Domu Kultury pojawią się artyści Teatru Wielkiego z Łodzi: Patrycja Krzeszowska - sopran, Krzysztof Marciniak - tenor oraz Rafał Pikała - bas. ,,Koncert warszawski" na fortepianie zagra laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych - Piotr Szychowski. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Dęta KWB Konin S.A. w Kleczewie, pod dyrekcją Wojciecha Jankowskiego.

Powstanie każdej pieśni żołnierskiej związane było z wydarzeniami historycznymi. Pieśń rozpalała miłość do Ojczyzny, dodawała sił żołnierzom, była sygnałem i zawołaniem bojowym. Dzięki pieśniom naród zachowywał w trudnych czasach niewoli swą tożsamość. Koniński koncert to próba przeniesienia słuchaczy w odległe czasy i oddanie hołdu wszystkim, którzy walczyli za wolność kraju.

Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a partnerem w jego realizowaniu jest Urząd Miejski w Koninie oraz Kopalnia Węgla Brunatnego ,,Konin" w Kleczewie S.A.

Koncert odbędzie się o godzinie 19.00. Wstęp wolny.
Więcej informacji o koncercie na stronie orkiestry KWB Konin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.