Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18473 miejsce

Koncert "Zaczarowany świat operetki i musicalu"

19 sierpnia, w ramach tegorocznego ArtParku, odbył się wspaniały koncert operetkowo-musicalowy na dwa głosy - sopran i tenor. Wystąpili Izabela Kniaź i Oskar Jasiński.

Izabela Kniaź i Oskar Jasiński / Fot. Weronika TrzeciakO godz. 18 w parku im. E. Rydza-Śmigłego zgromadził się tłum, by posłuchać najpiękniejszych arii i duetów z operetek i musicali w interpretacji Izabeli Kniaź (sopran) i Oskara Jasińskiego (tenor). Artystom towarzyszył zespół w składzie: Szymon Telecki (skrzypce), Tomasz Lupa (fortepian) i Tomasz Rawski (perkusja).

Koncert, zorganizowany przez Dom Kultury Śródmieście, poprowadził Szymon Kniaź, który nie tylko zapowiadał arie i duety, lecz także opowiadał o każdym z utworów. I tym samym zachęcał do zobaczenia danej operetki czy musicalu.

Szymon Kniaź / Fot. Weronika Trzeciak- Dobry wieczór państwu. Nazywam się Szymon Kniaź i będę miał dzisiaj przyjemność asystować naszym artystom, którzy zabiorą państwa w podróż po wspomnianym zaczarowanym świecie operetki i musicalu - zapowiedział koncert Szymon Kniaź. - Ten oto zaczarowany świat tworzony przez Lloyda Webbera, Carla Zellera czy Franciszka Lehara, jest przedstawiany w operach i musicalach takich jak: "Phantom of the Opera", "Cats" czy "Ptasznik z Tyrolu". Jest to, mili państwo, świat nieraz nielogiczny. Natomiast z całego serca namawiam państwa do tego, abyście zaufali naszym artystom i dali się ponieść, pociągnąć do tego nielogicznego, zaczarowanego świata. Może jako poparcie mojej tezy, gwarantującej nieziemskie doznania, przytoczę cytat. Nie będzie to cytat nikogo ze świata muzyki, ponieważ muzyk mówiący o muzyce, cóż - lekko subiektywne. Będzie to cytat tęgiego umysłu Alberta Einsteina, który powiedział: logika zaprowadzi cię z punktu A do B. Wyobraźnia zabierze cię wszędzie. Mili państwo, dajmy się ponosić tej wyobraźni dzisiejszego wieczoru i wysłuchajmy naszego koncertu - dodał.

W pierwszej części koncertu usłyszeliśmy 4 utwory. Najpierw arię Elizy "Przetańczyć całą noc" z musicalu "My Fair Lady" Frederica Loewe w wykonaniu Izabeli Kniaź. Przetańczyć całą noc. Przetańczyć całą noc. Naprawdę mogłabym. Choćby i godzin sto. Choćby się miało to. Zakończyć Bóg wie czym.

Kolejna była aria Daniły Maxima "Ojczyzno, co ja z Tobą mam" z operetki "Wesoła wdówka" Franciszka Lehara w wykonaniu Oskara Jasińskiego. Ojczyzno, co ja z Tobą mam. Przez cały dzień okropny kram. A teraz jeszcze sacrebleu. Po nocy potrzebujesz mnie. Ojczyzno, nie popełniaj gaf. Nocą do swych prywatnych spraw. Ty chyba dość mnie miła ma. Eksploatujesz w ciągu dnia.

Szymon Telecki / Fot. Weronika TrzeciakNastępnie można było posłuchać cudownego tanga "Jalousie" Jacoba Gade zagranego po mistrzowsku przez Szymona Teleckiego (na skrzypcach). Towarzyszyli mu niemniej utalentowani Tomasz Lupa (na klawiszach) i Tomasz Rawski (na perkusji).

Tę część zamknęła aria Marii "I feel pretty" z musicalu "West Side Story" Leonarda Bernsteina Loewe w wykonaniu Izabeli Kniaź. Artystka pokazała, że dobrze czuje się zarówno w polskim, jak i angielskim repertuarze.

Oskar Jasiński / Fot. Weronika TrzeciakDruga część koncertu rozpoczęła się od ari Boniego "Dosyć basta" z operetki "Księżniczka Czardasza" Irme Kalmana w wykonaniu Oskara Jasińskiego. Artysta odegra rolę Boniego, a następnie zaśpiewał z humorem: Lecz tak całkiem bez dziewczątek na nic świat. Więc może być wyjątek akurat. I wtedy musisz bądź co bądź. Całusa dać, całusa wziąć. Tak całkiem bez dziewczątek na nic świat. A zrobisz raz wyjątek, jużeś wpadł. Stąd wniosek, że do licha. Szans mało mam na mnicha. I śluby swe cofam rad. Próbował przy tym oczarować panie z widowni, był bardzo przekonujący.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Mam nadzieję, że równie chętnie przeczyta Pan kolejne relacje :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

czytam coraz uważzniej Pani relacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałam z przyjemnością:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.