Facebook Google+ Twitter

Koncert zespołu Golec uOrkiestra w Warszawie. Relacja

W sobotę Sala Kongresowa zapełniła się po brzegi, za sprawą koncertu zespołu Golec uOrkiestra. Ten charyzmatyczny zespół porwał zgromadzoną tam publiczność do tańca. Była to impreza zamknięta i nie mogło na niej zabraknąć "Lornetki", "Słodyczy" czy "Ścierniska".

Chórek: Edyta Golec, Zbigniew Michałek "Baja" / Fot. Weronika TrzeciakKoncert zespołu Golec uOrkiestra rozpoczął się o godzinie 17.30. Najpierw na scenie pojawili się muzycy oraz chórek, z Edytą na czele. Zaraz potem usłyszeliśmy przejmujący dźwięk skrzypiec, który wywołał ciarki na plecach. I wreszcie zobaczyliśmy Ich - braci Golec, którzy dołączyli do zespołu z puzonem i trąbką. Już od pierwszych taktów nogi same rwały się do tańca...

- Serdecznie witamy wszystkich na naszym koncercie. Można szaleć, można tańczyć, jest dużo miejsca - powitał zgromadzoną publiczność Łukasz Golec. Chłopaki z Milówki podbili serca widzów już na samym początku i wciągnęli ich do wspólnej zabawy. Rozpoczęło się od piosenki "Ściernisko". - Kiedy pojawią się słowa: San Francisco, podnieście prawe ręce do góry. Pomożecie? - dopytywał Łukasz. Publiczność nie mogła odmówić i cała sala bawiła się w rytm znanej melodii.

Po tej piosence usłyszeliśmy "Konkretną piosenkę" ze znanym refrenem: Bo kiedy wali dzwon, serca dzwon, nie pomoże nic. Serce wie, czego chce i dla kogo bić. Przyjdzie czas, znajdzie nas miłość jak ze snu. Nie ma co bronić się jak przed WKU.

Następnie przyszła pora na "Góralskie tango" jedną z nowszych piosenek. - Czy państwo lubicie tango? Kto lubi, prosimy rączki do góry. Można też tańczyć. Zapraszamy, tu jest dużo miejsca. Aż chciało się potańczyć do tego niezwykle żywiołowego utworu: Tango, góralskie tango! Tango, jak wiatru śpiew. Tango, nieujarzmione! Tango, nieuniknione! Słodkie jak miód i grzech. Tango jak żar gorące! Serca rozpalające. Po wszystkie życia dni. Tango niezapomnianych wrażeń. To tango to ja i Ty.

- Następny utwór jest dla warszawianek. Chcielibyśmy zadedykować wam tę piosenkę - powiedział Łukasz. Ich wybór padł na utwór "Ty i tylko Ty" z cudownym refrenem: Ty i tylko ty jesteś mi przeznaczona. Ty i tylko ty do końca moich dni. I tak mi mówi moje serce, tak mi mówią sny. Dla ciebie jestem ja, a dla mnie ty.

Kolejna piosenka, "Lornetka", wywołała niesamowitą radość wśród fanów. - Czy mamy na sali jakąś Bernardetkę? O, siedzi jedna blondynka tutaj, druga szatynka tam - żartowali bracia Golec. - Pozdrawiamy wszystkie - dodali. Cała sala śpiewała razem z zespołem, do czego zresztą zachęcali bracia, te słowa: Tak bardzo, bardzo kochom jom, że w nocy, kiedy wszyscy śpiom. Jo nie śpiem, kombinując, jak być z niom. Raz same panie, raz sami panowie.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.