Facebook Google+ Twitter

Koncert zespołu Hatifnats i debata w sopockim Atelier

Warszawski zespól Hatifnats grający alternatywnego rocka zaprezentuje się w czwartek (13 grudnia) o godz. 20 w sopockim klubie Atelier (ul. Mamuszki 2). Koncert poprzedzi debata z cyklu „Kocham Polskę” i dotyczyć będzie współczesnego patriotyzmu.

Plakat promujący imprezę. / Fot. Materiały prasowe klubu Atelier.Ktoś może powiedzieć, że Hatifnats to tylko kolejny młody zespół, który wykorzystuje trwającą ostatnio modę na alternatywne rockowe brzmienie spod znaku indie. Trochę w tym prawdy, ale trzeba przyznać tym trzem młodym chłopakom, że robią to bardzo umiejętnie i nie bez sukcesów. Zespół został założony niespełna rok temu, a od zaskakująco dobrze przyjętego kwietniowego debiutu koncertowego w warszawskiej Jadłodajni Filozoficznej jego sukcesy mają charakter wręcz lawinowy. W sierpniu na kompilację Piotra Stelmacha „Offensywa 2” trafił jeden z ich utworów, Artur Rojek wybrał zespół do udziału w tegorocznym OFF Festiwal 2007, a na jesieni trio zagrało na bydgoskim Lo-Fi Festiwal. To sporo jak na zespół składający się z trzech kumpli, którzy postanowili grać dla zabawy.

Wyjątkowość muzyczna Hatifnatów nie polega jednak na warstwie instrumentalnej ich utworów. Chłopaki grają ciepłe i trochę tajemnicze kompozycje, utrzymane w przestrzennej i hałaśliwej stylistyce shoegaze połączonej z melodyjnością dream-popu. Jest w tym jakiś konsekwentnie realizowany zamysł stylistyczny i próba stworzenia własnego hipnotyczno-transowego brzmienia, jednak nie to ich wyróżnia. Atut Hatifnatów to głos wokalisty Michała Pydo. Dysponuje on niespotykanym na polskiej scenie indie, wysokim, bardzo melodyjnym wokalem. Jego charakterystyczny śpiew automatycznie budzi skojarzenia z dokonaniami wokalnymi Briana Molko z Placebo.

Jedyną wadą zespołu jest to, iż z powodu skromnego stażu, dysponuje on na razie tylko kilkoma utworami. Jednak duże zainteresowanie ich muzyką oraz intensywna trasa koncertowa wróżą początek błyskotliwej kariery. Będzie można przekonać się o tym dziś wieczorem w klubie Atelier.

Koncert poprzedzi o godz. 18 debata „Co znaczy być solidarnym we współczesnym świecie?”, z udziałem posła Arkadiusza Rybickiego i muzyka Krzysztofa Skiby. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Kocham Polskę”, poruszającego problemy współczesnego patriotyzmu.

Hatifnats, czwartek (13 grudnia), godz. 20, Atelier (Sopot, ul. Mamuszki 2), wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

i świetny plakat :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.