Facebook Google+ Twitter

Koncert zespołu Obara International 28 lutego w Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-02-27 18:59

28 lutego o godzinie 20.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się koncert zespołu OBARA INTERNATIONAL, promujący płytę „Live at Manggha”.

 / Fot. okładka płyty Live at Manggha – to zapis koncertu zespołu Obara International, który odbył się wiosną ubiegłego roku w ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie. Właśnie tego dnia muzycy dali najlepszy popis swoich umiejętności. Publiczność, która do ostatniego miejsca wypełniła salę koncertową, słuchała ich z zapartym tchem.

Po koncercie jeden z recenzentów - Mateusz Magierowski - tak między innymi napisał:"W sali koncertowej Mangghi zabrzmiała jednak nie tylko, a może nawet nie przede wszystkim muzyka Trzcińskiego. Intrygująco zaaranżowanymi tematami komedowskimi, znanymi szerszemu audytorium kwartet przeplatał nowe kompozycje lidera, przygotowane specjalnie na festiwalowy koncert. Pięknie brzmiały subtelne wątki balladowe i osadzone w tradycji jazzowego trio dialogi Wani z Våganem i Nilssenem, jednak bez wątpienia żywiołem Obara International Quartet pozostawał wartki i rwący, ale jednocześnie płynący wyżłobionym przez kompozycyjne ramy korytarzem strumień improwizacji. Potoczyste, stopniowo zagęszczające się frazy altu Obary i rysowane zdecydowanym, ale niepozbawionym charakterystycznej dlań elegancji brzmieniem pianistyczne figury Wani zakotwiczała intensywna pulsacja sekcji rytmicznej – nie waham się tego napisać – jednego z najlepszych jazzowych combo w Polsce."

Kto z Państwa nie był wówczas w Krakowie (lub kto chce powtórzyć tę muzyczną przygodę) ma teraz niepowtarzalną okazję usłyszeć zespół na żywo 28 lutego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie (ul. Z. Modzelewskiego 59).
Obara International to pierwszy stały międzynarodowy projekt artysty, który stanowi pokłosie udziału w projekcie Take 5: Europe, działającym przy London Jazz Festiwal. Oprócz saksofonisty Macieja Obary w kwartecie grają: D. Wania na fortepianie oraz norweska sekcja z Gardem Nielsenem oraz Ole Martenem Våganem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.