Facebook Google+ Twitter

Koncert zespołu OldBreakout

Wydawnictwo Grupa M-D-M oraz Związek Literatów Polskich zapraszają na koncert zespołu OldBreakout z okazji jubileuszu 50-lecia twórczości Bogdana Loebla jako autora ponadczasowych bluesów i pieśni.

Spotkanie odbędzie się 18 listopada (środa) 2015 r. w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 w Warszawie, o godzinie 18.00. Wydarzenie będzie połączone z promocją książki „Słucham głosu serca”, wywiadu rzeki przeprowadzonego z Bogdanem Loeblem przez Jarosława Sawica. W programie spotkania także występ legendarnego zespołu OldBreakout.

„Słucham głosu serca” to pierwsza wydana pozycja w ramach serii „Autobiografie opowiedziane”, która będzie prezentować rozmowy z polskimi twórcami, którzy wpływali na nasze myślenie, rozumienie i postrzeganie świata, decydowali o tym czego słuchaliśmy, co czytaliśmy i oglądaliśmy, oraz w jaki sposób myśleliśmy o najważniejszych sprawach. W rozmowie z Jarosławem Sawicem Bogdan Loebl opowiada o tym kiedy w Polsce pojawili się Loeblowie, o dzieciństwie na Kresach i młodości oraz o tym, kiedy i dlaczego postanowił zostać poetą i pisarzem. Z książki dowiadujemy się także, jak to się stało, że Bogdan Loebl zaczął pisać teksty bluesów i pieśni. Opowiada także o swoim światopoglądzie etycznym, w którym szczególne miejsce zajmuje stosunek do przyrody i zwierząt oraz o tym, jak to „odbija” się w jego twórczości. Obszernie i szczerze opowiada o swoich inspiracjach literackich i muzycznych, oraz o tym jaki wpływ na jego twórczość miało dzieciństwo spędzone na Kresach.

Bogdan Loeble - poeta, prozaik, publicysta, autor słuchowisk radiowych oraz bluesów i pieśni. Ma w dorobku kilkanaście tomików wierszy, 2 zbiory opowiadań i 14 powieści, z których pierwsza „Katarakta” (1966) wywołała w środowisku literackim skandal nie mniejszy niż „Kariera Nikodema Dyzmy” w kręgach sanacji. W 1965 roku napisał pierwszy tekst wykonany na scenie, było to „Boję się psa”. Od tego czasu napisał kilkaset ponadczasowych bluesów i pieśni, początkowo tylko do muzyki Tadeusza Nalepy (m.in. „Anna”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Co stało się kwiatom”, „Rzeka dzieciństwa”, „Modlitwa”) a śpiewanych także przez Stana Borysa i Mirę Kubasińską.

Oldbreakout - 28 września 2013 roku z inicjatywy Kazimierza Pabiasza w Józefowie pod Warszawą w ramach dorocznego festiwalu Lep na Bluesa odbył się koncert z udziałem dawnych członków grupy Breakout, legendarnej rockowej formacji, założonej przez Tadeusza Nalepę. Entuzjastycznie przyjęty, naszpikowany wzruszeniami muzyków i publiczności występ stał się naturalnym impulsem dla nagrania płyty z nowymi utworami. Poszli za tym głosem a wszystkie teksty znów napisał Bogdan Loebl. W obecnym składzie zespołu znaleźli się: Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Józef Hajdasz, Kazimierz Pabiasz, Dariusz Samoraj, Vlodi Tafel, Tadeusz Trzciński oraz Zbigniew Wypych.

Kontakt dla mediów: Natalia Roszkowska, +48 603-121-280, biuro@fundacjaorkana.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.