Facebook Google+ Twitter

KONCERT ZESPOŁU SBB z cyklu Letnia Akademia Jazzu

W następny czwartek, 25 lipca, legendarna grupa SBB zaprezentuje swoje oryginalne spojrzenie na twórczość Jerzego Miliana. W programie klasyczne kompozycje zespołu i kompozycje Jerzego Miliana

 / Fot. Przemyslaw Grzelak
SBB
Najważniejszy polski zespół z kręgu rocka progresywnego, czerpiący inspiracje z muzyki klasycznej, jazzu i elektroniki. Ponadczasowe trio, które pod przewodnictwem Józefa Skrzeka – tegorocznego laureata Złotego Fryderyka – wciąż szuka, burzy i buduje.
Od 1971 roku zespół zagrał tysiące koncertów na całym świecie, dzieląc scenę z takimi gwiazdami, jak Mahavishnu Orchestra, Charles Mingus, Bob Marley, Soft Machine, Colosseum II czy Elton John. Jako pierwszy zespół z Polski wystąpili na festiwalu w Roskilde (1978). Nagrali kilkanaście płyt w Polsce, Niemczech i Czechach, spośród których „Pamięć” (1975), „Welcome (1978) oraz „Memento z banalnym tryptykiem” (1980) są wymieniane wśród najlepszych progresywno-rockowych płyt w Europie. Od początku działalności muzycy współpracowali z legendami polskiego rocka (Czesław Niemen, Halina Frąckowiak) i jazzu (Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski). Okrzyknięci najlepszym rockowym triem od czasów Hendrixa i Cream, zdobyli uznanie w całej Europie.

Ireneusz GŁYK
Ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer.
Od dziecka zainteresowany muzyką, z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music.
Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach. W ankiecie Jazz Forum Irek Głyk został okrzyknięty nadzieją polskiego wibrafonu, zyskując trzecie miejsce w kategorii tego instrumentu. Od wielu lat występuje w duecie z Bernardem Maselim (duety wibrafon – marimba) – koncerty cieszą się wielkim powodzeniem. Irek Głyk obecnie prowadzi rodzinny zespół Głyk P.I.K Trio.
Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela,Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami (USA, Niemcy, Francja, Dania, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Austria).
Ma na swoim koncie autorski CD "Long Time". Premiera drugiego solowego albumu artysty pt:"Step Ahead" odbyła się jesienią 2008 roku, wraz z promocyjną trasą koncertową.

Wystąpią:
Józef Skrzek – śpiew, gitara basowa, banjo, harmonijka ustna, instrumenty klawiszowe, kontrabas, instrumenty perkusyjne
Anthimos Apostolis – gitara, buzuki, perkusja, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, instrumenty klawiszowe
Ireneusz Głyk – perkusja, instrumenty perkusyjneBilet wstępu na dzień w cenie 20 zł (obowiązuje na wszystkie wydarzenia danego dnia)

Karnet na całą Akademię w cenie 100 zł (obowiązuje we wszystkie wydarzenia w ramach Akademii z wyjątkiem Intl Jazz Platform)

Bilety dostepne są na stronie: KUP BILET / WWW.TICKETPRO.PL / KASA WYTWÓRNI (42 639 55 55 / bilety@wytwornia.pl)
Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 17 oraz na godzinę przed wydarzeniami.
Kasa przyjmuje jedynie płatność gotówką.

Karnety w sprzedaży od 3 czerwca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.