Facebook Google+ Twitter

Koncert zespołu Variete w Teatrze na Woli

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-22 07:42

Żywa legenda polskiej muzyki niezależnej wznawia działalność koncertową. Występ 30 stycznia 2010 roku w Teatrze Na Woli otwiera kolejny rozdział w bogatej twórczości grupy.

 / Fot. Teatr na WoliZespół funkcjonuje od 1983 roku. Przeszedł w tym czasie wiele metamorfoz. Uważany jest za prekursora nowej fali w Polsce. Zwycięzca festiwali w Jarocinie i Przeglądów Piosenki Autorskiej. Nagrywał z czołowymi przedstawicielami sceny jazzowej Mikołajem Trzaską, Andrzejem Przybielskim, Karolem Szymanowskim.

Variete to transowa muzyka i znakomite teksty poety i wokalisty grupy Grzegorz Kaźmierczaka. "Zapach wyjścia" to ostatni album, który ukazał się nakładem stołecznej wytwórni Kuka Records. Jest to muzyka, która nie udaje żadnej innej - mieszanka rocka, jazzu, dubu, ambientu, elektroniki z poetyckimi tekstami. Muzycy konsekwentnie zmierzają w kierunku trip-hopu!

Obok Grzegorza Kaźmierczaka (wokale) i Marka Maciejewskiego (gitary), w składzie występuje teraz młody talent i spec od elektronicznych urządzeń – Paweł Rychert, na co dzień udzielający się w zespole Pchełki.

Na warszawskim koncercie zostanie przypomniany zarówno repertuar z dwóch ostatnich płyt, jak i kilka starszych szlagierów, oczywiście w nowych konwencjach brzmieniowych.

30 tycznia, godzina 20.

Dźwięki:
myspace
Ostatnia płyta:
http://www.kukarecords.com/released.php?cd=KR005CD; kukarecords.com[/a]
Historia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Variete_(grupa_muzyczna); wikipedia[/a]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.