Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4734 miejsce

„Koncert życzeń” Beaty Dzianowicz w Teatrze TV

„Koncert życzeń” w reżyserii Beaty Dzianowicz to historia trzech sióstr, spotykających się w rodzinnym domu na Śląsku, z okazji komunii ich córek. Trzy siostry, trzy różne światy, kameralna historia, w którą nie wnika świat zewnętrzny.

Ewa Gorzelak, Katarzyna Herman, Ewa Kaim / Fot. materiały promocyjne TVP1 Spektakl to świetny debiut Beaty Dzianowicz jako autorki, w Teatrze Telewizji, opowiadający o spotkaniu trzech sióstr (Ala - Katarzyna Herman, Viola - Ewa Kaim i Ewa - Ewa Gorzelak), które w starej kuchni rodzinnego domu przygotowują przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii swoich córek. Losy kobiet ułożyły się zupełnie inaczej, choć spędzały one wspólnie dzieciństwo.

Wydaje się, że sióstr nic już nie łączy, z drugiej jednak strony okazuje się, że wszystko, co dotąd robiły, każda z ich decyzji, związała je bardzo mocno. Ala, jako najstarsza, prowadzi rodzinny dom, opiekując się ojcem, z którym wciąż się kłóci. Aby umożliwić młodszym siostrom realizację marzeń, musiała Ewa Gorzelak (Ewa) i Katarzyna Herman (Ala) / Fot. materiały promocyjne TVP1zrezygnować z własnych planów. Viola próbuje prowadzić nowoczesny styl życia - odnosi sukcesy w pracy, ale nie ma czasu na uczucia, na czym cierpi jej wielka wrażliwość. Ewa pozuje na wyluzowaną nastolatkę, ale boryka się tak naprawdę sama z sobą.

W krzątaninie przygotowań, oprócz rozmów na temat wyższości pierogów domowych nad kupowanymi w sklepie, kobiety wspominają dzieciństwo, przerabiają sukienki komunijne córek, denerwują się z powodu opóźnienia w dostarczeniu tortu, porównując przy okazji tych błahych tematów swoje drogi życiowe, wybory, gusta.

Katarzyna Herman, Ewa Kaim / Fot. materiały promocyjne TVP1 Autorka tworzy trzy świetne portrety współczesnych kobiet, które są samodzielne, nieco samotne, odpowiedzialne i silne - pogodziły się już dawno z myślą, że na mężczyzn liczyć nie można i są w pewien sposób szczęśliwe.

Specyficzny humor i wielka wiedza o kobietach to główna zaleta tego spektaklu. Serdecznie zapraszam do Teatru Telewizji, w poniedziałek, o godz. 20. 20.

Premiera – 18 maja 2009, TVP1, godz. 20.20.

Autor: Beata Dzianowicz
Reżyseria: Beata Dzianowicz
Zdjęcia: Jacek Petrycki
Scenografia: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński
Kostiumy: Bożena Pędziwiatr
Muzyka: Krzysztof Suchodolski
Opieka artystyczna: Maciej Pieprzyca
Czas: 65 minut

Obsada:
Katarzyna Herman (Ala)
Ewa Kaim (Viola)
Ewa Gorzelak (Ewa)
Władysław Kowalski (Ojciec)
Olga Rosa (mała Ala)
Paulina Pytlik (mała Viola)
Amelia Migurska (mała Ewa)
Grzegorz Przybył (głos spikera)

Na podstawie źródeł TVP1

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.