Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5414 miejsce

Koncertowo radiowe lato

Ostatnio mam wrażenie, że radio nie tworzy magii, nie buduje obrazu dźwiękiem. Każda stacja radiowa stara się dodać do dźwięków obraz, czyli gwiazdę poprzez tworzone z wielkim rozmachem koncerty plenerowe.

Mój subiektywny przegląd propozycji stacji radiowych zacznę od Polskiego Radia. Jedynka, jak co roku daje nam możliwość słuchania „Lata z Radiem - letniej odmiany „4 pór roku", które jest nadawane od 9 do 12 od poniedziałku do piątku oraz w soboty i niedziele od godz. 14 - 16 przez całe wakacje. Równolegle z audycją powstaje letnia trasa koncertowa „Lata z Radiem, która objedzie 19 miast. Artyści, którzy pojawią się na scenie plenerowych koncertów to między innymi: Perfect, Kasia Cerekwicka, Łzy i Leszcze.

Tegoroczna audycja nadawana jest pod hasłem „Magiczni Ludzie z Magicznych Miejsc”. W Radiu Bis dzień rozpoczyna się audycją "BIS Poranek" (7 - 10) na który zapraszają: Kuba Marcinowicz oraz Janek Szlagowski. Nowy codzienny program muzyczny to "Bardzo inna selekcja" nadawany popołudniu 18 - 19. W programie prowadzący rozdają zaproszenia, bilety na koncerty i inne wydarzenia muzyczne. Wieczory Biska oddaje didżejom.

Prywatne stacje radiowe biorą przykład z radiowej jedynki i jak co roku organizują z wielkim rozmachem koncerty plenerowe w podobnej formie jak te jedynkowe, dla wielu ludzi.

Radio Zet proponuje na lato trasę koncertową pod nazwą „Przebojowe lato 2007”, która odwiedzi najpopularniejsze kurorty letnie Polski. Podczas koncertów posłuchać można będzie m.in. Boney M, De Mono, Papa Dance, Andrzej Piaseczny, Goya, Myslovitz, Kombi, Krzysztof Krawczyk czy Ryszard Rynkowski oraz kabarety: Otto, Grzegorz Halama, Neo-nówka, Paranienormalni, Pod Wyrwigroszem, Rak oraz Chatelet. Na antenie Radia Zet można posłuchać relacji z tych koncertów.

Zetka zmieniła swoją ramówkę. Program "Dzień Dobry Bardzo" jest dłuższy o godzinę (6 - 10). Audycje Moniki Olejnik „Gość Radia Zet" i "Siódmy dzień tygodnia" będą pojawiać się na antenie radia do 8 lipca i powrócą przed końcem wakacji. Program "Świat według Blondynki" w lipcu będzie trwał godzinę, ale już w kolejnym miesiącu program prowadzony przez Beatę Pawlikowską powróci do czterogodzinnej wersji. W „Napisz tylko Marzenie” Marzena Chełminiak prowadzi rozmowy ze słuchaczami, którzy chcą wziąć udział w antenowej konkursie i opisują marzenia. Audycja na antenie od poniedziałku do piątku między 14 a 18.

Stacja RMF FM także przygotowała wielką trasę koncertową, ale pod nazwą "Muzyka Najlepsza pod słońcem". Koncerty odbywać się będą Tychach, Ostródzie, Lubiniu, Kwidzynie, Ełku, Krośnie i Bełchatowie. A wystąpią Ewelina Flinta, Blue Cafe, Szymon Wydra, Budka Suflera, Ania Dąbrowska, Ryszard Rynkowski, Kasia Cerekwicka, De Mono, Monika Brodka, Maryla Rodowicz, Goya, Gosia Andrzejewicz, Lady Pank, Reni Jusis, Urszula i zespół Łzy. Start 7 lipca.

Letnie modyfikacje przeszły główne audycje radia RMF FM. Poranna audycja "Wstawaj szkoda lata" nadawana jest przez cały tydzień od 6 do 9 prowadzą Przemysław Skowron i Witold Lazar.

"Lato miłości w RMF FM" od 9.30 do 13.30 prowadzą Małgorzata Kościelniak oraz Robert Konatowicz a od 13.30 do 17.30 przejmują stery Piotr Jaworski i Marta Grzywacz. Codzienna od poniedziałku do piątku na „Pop listę” od 18.00 do 20.00 zapraszają Marcin Jędrych i Darek Maciborek. A po 20 w radiu RMF FM można posłuchać audycji „ Czas letni”, Który prowadzą Sławomir Kowalewski i Krzysztof Urbaniak. Radio stawia na koncert plenerowe a zapomina ,że dla słuchaczy najważniejsze w radio są słowa i rozwijanie wyobraźni u słuchaczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja pisze,że właśnie teraz nie ma tej magii. Ale chodzi mi o inny rodzaj magii-nie taką widowiskową- chodzi mi o magie głosu dziennikarza, o to,że to, co działo się na antenach stacji radiowych było najważniejsze, że dziennikarze głosem malowali obrazy, zaciekawiali...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy spis, bardzo praktyczny artykuł. Mam jedną wątpliwość jednak. Piszesz w swoim artykule że obecne propozycje stacji radiowych tworzą magię. Mi się wydaje że jest właśnie odwrotnie. Kiedyś imprezy RMFu tworzyły magię. Ogromne widowiska na inwazjach mocy, to było coś. Dzisiaj w porównaniu do czasów Inwazji, jest bardzo skromnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.