Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12864 miejsce

Koncertowo w Ostrowcu Świętokrzyskim

Koncerty Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore i Oddziału Zamkniętego z gościnnym udziałem Jarosława Wajka, które odbyły się w niedzielę, 24 sierpnia 2014 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły sezon koncertowy w tym mieście.

Oddział Zamknięty podczas próby w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakIch apogeum nastąpi w dniach 29 – 31 sierpnia, kiedy to m.in. odbędą się przeniesione (ze względu na złe warunki atmosferyczne) z maja Dni Ostrowca. W piątek o godzinie 17.30 rozpoczną się one w Parku Miejskim programem dla dzieci w wykonaniu Centrum Uśmiechu „Furtaki zdrowia smaki”. O godzinie 19 na scenie amfiteatru pojawi się zespół MA reprezentujący muzykę określaną jako "psychedelectrofunk'n'roll". Zespół tworzą: Mateusz Samolong, Aleksander Szerszeń, Martyna Szczepaniak, Dominik Szczepaniak i Jakub Maciejewski.

Kolejnym wykonawcą będzie zespół Uniqplan, który wykonuje muzykę indie rockową z elementami nowej fali i elektroniki. Jego skład tworzą: Michał Wojtas, Bartek Lewczuk, Piotr Pawęska i Konrad Zieliński. W ubiegłym roku ukazała się debiutancka płyta formacji „Wilderness”, którego utwory na pewno muzycy zagrają podczas koncertu, który rozpocznie się o godzinie 20.30.

Janusz Radek wystąpi podczas Dni Ostrowca Świętokrzyskiego. / Fot. materiał MCK w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimW sobotę (30 sierpnia) imprezy związane z Dniami Ostrowca rozpoczną się o godzinie 15 wystawą pojazdów dawnych, warsztatami teatralnymi, muzycznymi i fotograficznymi oraz pokazem szachów plenerowych. O godzinie 18.30 rozpocznie się recital Aloszy Awdiejewa, a po nim, o godz. 20 w ostrowieckim amfiteatrze w programie „Serwus, do jutra” wystąpi Janusz Radek. Artysta wykona m.in. piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk, Czesława Niemena i utwory z tekstami Haliny Poświatowskiej.

Po koncertach z okazji Dni Ostrowca, około godz. 22 działacze Stowarzyszenia Krzywa Kultury zapraszają na schody "góry kościelnej" przy kolegiacie św. Michała Archanioła na podsumowanie dorocznej akcji "Ja, ostrowczanin". Pokazane zostaną zdjęcia nadesłane przez mieszkańców miasta, a pokazujące miejsca - symbole Ostrowca Świętokrzyskiego. Zwieńczeniem imprezy będzie akustyczny koncert Anji Ortodox, solistki zespołu Closterkeller, której akompaniować będzie gitarzysta, Mariusz Kumala.

Ostatni dzień wakacji w Ostrowcu Świętokrzyskim to tradycyjnie już organizowane przez Miejskie Centrum Kultury „Barwy Reggae”. Koncerty zostaną poprzedzone warsztatami tanecznymi, które poprowadzą m.in. instruktorzy Szkoły Tańca Progres (początek o 16.30). O 19 rozpocznie się koncert tarnobrzeskiej formacji Rapadub. Godzinę później w amfiteatrze wystąpi grupa Izrael.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wspaniałe koncerty już za..., a tu zapowiada się jeszcze cały sezon... Wyjątkowe miasto!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.