Facebook Google+ Twitter

Koncerty muzyki sakralnej w Pszczynie

Od 17 do 19 listopada w Pszczynie odbędzie się III Festiwal Muzyki Kameralnej "Musica da Chiesa". W pszczyńskich kościołach odbędą się trzy koncerty. Wstęp na imprezę jest wolny.

W najbliższy piątek koncert rozpocznie się o godzinie 18 w kościele ewangelickim. Wystąpi chór "Animato" z Pawłowic pod dyrekcją Małgorzaty Lucjan. Wykonają utwory o tematyce religijnej takich kompozytorów, jak Józef Świder, Gerwazy Gorczycki, Dietrich Buxtehude i innych.

W sobotę o godzinie 19 w kościele Wszystkich Świętych wystąpi Tatrzański Chór "Szumny" z Zakopanego pod dyrekcją Mirosława Lubowicza. Chór wyśpiewa m.in. "Ave verum" W. A. Mozarta, "Barkę" oraz "Mszę góralską".

Z kolei w niedzielę o godzinie 16, również w kościele Wszystkich Świętych wystąpią soliści Filharmonii Lwowskiej - kwartet męski "Orfeo". Artyści przybliżą słuchaczom muzykę cerkiewną XVII - XIX wieku. Kwartet ten w 2002 roku otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce. Koncerty organizuje pszczyński zespół kameralny "Con Fuoco"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.