Facebook Google+ Twitter

Koncerty na rzecz prześladowanych chrześcijan w Syrii i Iraku

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-09-17 10:49

W niedzielę rozpoczęły się w Beskidach koncerty na rzecz prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. W parafiach ewangelickich występują artyści z Gospelchor Warder & Band z północnych Niemiec.

Gospel w Beskidach. Szczyrk / Fot. ks. ByrtDyrektorem Gospelchor Warder & Band jest ks. Roland Scheel - muzyk, dyrygent i duszpasterz w parafii Warder. Koncerty pod hasłem "Gospel w Beskidach" organizują cztery parafie luterańskie na terenie diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Pierwszy z koncertów odbył się w niedzielę w Szczyrku Salmopolu, kolejny tego samego dnia po południu w Wiśle. Natomiast we wtorek artyści wystąpili w Jaworzu. Na ostatni koncert, który odbędzie się 18 września o godz. 18.00 można wybrać się do Ustroniu. Wstęp na powyższe wydarzenia muzyczne są bezpłatne.

Po koncertach zostanie zebrana ofiara dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie, która zostanie przekazana Diakonii w Warszawie, a ta prześle ją dalej, by pomóc tym najbardziej prześladowanym.

To jest nasza (chrześcijan) wspólna sprawa - powiedział ks. Jan Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl - Pomóc, a nie tylko przyglądać się z daleka.

Gospel w Beskidach. Szczyrk / Fot. ks. ByrtGospel w Beskidach. Szczyrk / Fot. ks. Byrt / Fot. ks. Byrt

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Henry Ford, ale wyjaśniał, że tylko powtarza po ojcu...

Poważniej. Sytuacja na Bliskim Wschodzie jest coraz bardziej dramatyczna. Obawiam się, że jesteśmy w przededniu wojny totalnej z islamistami. Spotka ich podobny los jak włoskich i niemieckich faszystów, a zwykli muzułmanie zapłacą jeszcze większą cenę niż zwykli Niemcy za dwie wojny światowe. Obawiam się, że zsotanie przeciw nim użyta broń jądrowa, w tym neutronowa. Taka będzie ostateczna odpowiedź obecnego, coraz bardziej bezbożnego i pozbawionego skrupułów świata zachodniego na te wszystkie barbarzyńskie wyczyny odszczepieńców od prawdziwego islamu podających się za jego obrońców, a także na ich próby swego rodzaju ponownego splaenia Biblioteki Aleksandryjskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, nie znam tego przysłowia, więc nie mogę pomóc Panu w przypomnieniu sobie autora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Żyd, Turek, ateista jest nam milszy niż papista." Czyje to przysłowie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak ten Pan Wasiluk lubuje się we krwi, tym razem krwi chrześcijańskiej !

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Pan nie jest chrześcijaninem, a dokładniej protestantem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To za mało. Najwyższa pora wznowić wyprawy krzyżowe! Należałoby jednak zacząć od zrobienia porządku we własnych szeregach. Oczywiście fantazjuję...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.