Facebook Google+ Twitter

Koncerty, spektakle, projekcje w Warszawie. Nie samą nauką żyje student!

Warszawa to miasto, w którym każdego dnia można odnaleźć ciekawe miejsce, oferujące rozrywkę studentowi często z darmowym wstępem bądź za symboliczną kwotę. W takim razie dokąd się udać, by znaleźć odskocznię od spraw uczelnianych?

 / Fot. Carl Lender / Creative Commons 2Każdy z nas miewa taki dzień, w którym po powrocie do domu padamy na łóżko i rozmyślamy o rutynie, jaka wdarła się niepostrzeżenie do naszego życia. Przez głowę przewijają się setki myśli, dając coraz nowsze i coraz nudniejsze pomysły. Jaka jest rada na znalezienie sobie ciekawego zajęcia? Trzeba wyjść na miasto!

Warszawa oferuje wiele wydarzeń kulturalnych, za które nie będziemy musieli zapłacić ani grosza. Oprócz tego istnieją również miejsca sprzyjające studentom, do których za wstęp przyjdzie nam zapłacić jedynie kilka złotych. O jakich miejscach mowa?

Muzyka na żywo

1. Piwnica pod Harendą, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6

Piwnica pod Harendą jest dobrze znanym miejscem na mapie wydarzeń kulturalnych. Znajduje się ona pod główną częścią klubu Harenda, w której możemy w spokoju napić się piwa oraz zjeść ciepły posiłek. W Piwnicy pod Harendą odbywają się przede wszystkim koncerty muzyczne, jednak zdarzają się inne imprezy, takie jak spektakle teatralne bądź projekcje filmowe.

Wtorek to idealny dzień, by poczuć bluesa. Od godziny 20:00 Piwnica wypełnia się dźwiękami muzyki granej na żywo. Harenda Blues Session to stałe wydarzenie, które rozpoczęło sie w 2008 roku.

Grasz na jakimś instrumencie? Wskakuj na scenę! Harenda Blues Session tworzą przede wszystkim muzycy, którzy mają ochotę pograć z innymi. Koncert to jedna wielka improwizacja. Brak schematów, brak znanych zagrywek. Daj się porwać pięknu bluesa!

Wstęp: 5zł

Gdy po wtorkowym bluesowym szaleństwie obudzimy się, mając jeszcze w uszach dźwięki z nocy, nie pozwólmy, by one znikły! W każdą środę od godziny 20 odbywa się Rock Night dla fanów mocniejszego brzmienia. Tego dnia do Piwnicy pod Harendą przybywają zespoły z całej Polski, by porwać tłum w szaleńcze pogo, po którym często zostają siniaki. Lubisz Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple? A może Kings of Leon, Arctic Monkeys? W zależności od tego, jaki rodzaj rocka preferujesz, pewnym jest że znajdziesz tu coś dla siebie!

Wstęp: 7zł

2. Klub Barometr, ul. Smolna 40

Barometr jest miejscem, w którym możemy spędzić poniedziałkowe wieczory. Od godziny 20:30 możemy wysłuchać jazzowych i funkowych improwizacji na Funk&Jazz Jam Session. Podobnie jak w Harenda Blues Session, nic nam nie broni wskoczyć na scenę z instrumentem w dłoni i wpasować się w motyw zaproponowany przez innych muzyków.

3. W Oparach Absurdu, ul. Ząbkowska 6

W Oparach Absurdu jest miejscem dla wielu stanowiącym synonim warszawskiej Pragi. Specyficzny zapach, stare meble, klimatyczna muzyka, dobre jedzenie i piwo, a oprócz tego liczne koncerty. Lokal ten jest pozycją obowiązkową na liście pubów i knajp, gdyż poprzez swój niepowtarzalny klimat pozwala nam się przenieść w zupełnie inny świat. Aby dowiedzieć się, jakie koncerty są zaplanowane na dany dzień, należy regularnie odwiedzać stronę internetową knajpy.

Spektakle i projekcje

4. Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Vincenta van Gogha 1, budynek CV LO im. Zbigniewa Herberta

Po wtorkowych i środowych szaleństwach pod sceną, przychodzi czas na wyciszenie. Białołęcki Ośrodek Kultury znajduje się na warszawskim Tarchominie. BOK oferuje głównie darmowe spektakle teatrów amatorskich działających w tamtym miejscu. Oprócz spektakli, możemy trafić na koncerty znanych artystów takich jak Raz, dwa, trzy, czy też Michała Bajora, za które oczywiście przyjdzie nam już zapłacić.

Repertuar jest aktualizowany na bieżąco na stronie głównej Białołęckiego Ośrodka Kultury.

5. Projekcje w Multikinie

Co zrobić, gdy chcielibyśmy obejrzeć koncert ulubionego zespołu na dużym ekranie? Trzeba odwiedzić Multikino! Multikino oferuje projekcje koncertów, oper i musicali na wielkim ekranie za niewygórowaną cenę. Często można trafić na dzień promocyjny, taki jak "środy z Orange" czy "Czwartki z Kinder Bueno". Dzięki takim wydarzeniom możemy dokładnie obserwować, jak Jim Morrison skacze po scenie, wprawiając w osłupienie swoich widzów.

Wydarzenia w Multikinie to nie tylko muzyka. Co jakiś czas możemy rozsiąść się wygodnie w fotelu z ulubioną przekąską, napojem i obserwować walkę bokserską, czy też mecz piłki nożnej.

W celu sprawdzenia nadchodzących wydarzeń należy regularnie odwiedzac stronę internetową Multikina.

Inne miejsca warte uwagi

6. Empik

Empiku nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to doskonale znane miejsce wszystkim osobom, które chcą kupić książkę, film, płytę, czy grę komputerową. Oprócz sprzedaży, Empik zajmuje się również orgzanizacją wydarzeń kulturalnych. Często prowadzone są spotkania z muzykami, pisarzami, aktorami. Jest to doskonała okazja do wysłuchania swoich idoli oraz osób które "mają coś do powiedzenia" i skonfrontowania ich słów ze swoją opinią. W celu sprawdzenia nadchodzących wydarzeń należy regularnie odwiedzać stronę internetową Empiku.

7. Muzeum Kolejnictwa i Muzeum Powstania Warszawskiego

Jeśli chcemy zanurzyć się w historię kolei, w każdy poniedziałek w godzinach 10-14 Muzeum Kolejnictwa w Warszawie oferuje nam darmowy wstęp. Muzeum funkcjonuje od 13 grudnia 1931 roku, co dostatecznie mówi o smaczkach czekających nas w środku.

Jednym z miejsc, które powinien odwiedzić każdy Polak jest Muzeum Powstania Warszawskiego. W każdą niedzielę muzeum oferuje nam darmowy wstęp, wyłączając projekcję filmu "Miasto ruin", za którą trzeba zapłacić jedynie 2 złote.

8. Gdzie szukać ciekawych wydarzeń, gdy znane miejsca już nam się znudziły?

Gdy przejedzą nam się koncerty, spektakle, filmy i boimy się, że rutyna powróci do naszego życia z pomocą przychodzi nam internet!
Oto strony, na których znajdziesz listę wydarzeń w Warszawie na każdy dzień tygodnia:

waw43
Kulturalna Warszawa
Kulturalnie.waw.pl
Gdzie co?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.