Facebook Google+ Twitter

Koncerty Tarji Turunen już wkrótce!

Pierwszego i drugiego października będziemy mogli usłyszeć jedną z najważniejszych postaci fińskiego rocka - Tarję Turunen, która zagra koncerty w warszawskiej Stodole i krakowskim Klubie Studio.

 / Fot. Materiały prasowe/oficjalna strona artystkiObdarzona potężnym, operowym głosem wokalista, swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku sześciu lat. Oprócz śpiewu, pobierała również lekcje gry na pianinie i flecie. W wieku 18 lat zaczęła studiować śpiew klasyczny w Kuopio. W 1996 roku została wokalistą zespołu Nightwish, z którym jest najbardziej kojarzona. Rok później zespół wydał swoją pierwszą płytę "Angels Fall First". Do 2005 roku Tarja nagrała z grupą jeszcze cztery albumy, które pokryły się wielokrotną platyną i sprzedały się na całym świecie w nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

W 2006 roku artystka rozpoczęła swoją solową karierę. Wydała świąteczny album "Breath From Eternity", który również zdobył platynę w Finlandii. Rok później fani otrzymali następny krążek "My Winter Storm", który już w dniu premiery osiągnął status złotej płyty. Tarja była nominowana do prestiżowych nagród - niemieckiego Echo i fińskiej Emmy.  / Fot. Materiały prasowe/oficjalna strona artystki

W styczniu tego roku artystka rozpoczęła nagranie swojego najnowszego albumu "What Lies Beneath". Pracę nad nim zakończyły się w kwietniu, a swoją premierę miał niecały miesiąc temu, pierwszego września. Jak mówi o nim sama: "To była długa i trudna droga, ale jestem zadowolona z każdego wykonywanego kroku, bo wiem, że album będzie cudowny i potężny".

Wśród osób, które współpracy z Tarją był miedzy innymi gitarzysta Joe Satriani. Zagrał w utworze "Falling Awake", pierwszym singlu z nowego albumu. Wydawnictwo promuje również dwie inne piosenki: "I Feel Immortal" i "Until My Last Breath".

Koncerty Tarji słynną z niezwykłej atmosfery. Na październikowych występach będzie można przekonać się jak wypadają kompozycję z nowego albumu i pozostałej solowej twórczości, będzie można usłyszeć również te, które powstały w czasach współpracy z grupą Nightwish. To nie będzie pierwszy występ wokalistki w naszym kraju - gościła już u nas w roku 2008 i 2009.

Warszawski koncert poprzedzi francuska formacja Markize, grająca gotycki metal. Zespół swoje utwory wykonuje w trzech językach: francuskim, angielskim, a nawet rosyjskim. W Krakowie oprócz nich usłyszmy również At The Lake, młody polski zespół, tworzący symfoniczny metal.

1.10.2010 - Warszawa, Stodoła
2.10.2010 - Kraków, Klub Studio

Ceny biletów:
Warszawa - 120 zł (w dniu koncertu 130 zł)
Kraków - 110 zł (w dniu koncertu 120 zł)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

warto podać źródło informacji. koncert może być ciekawy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Demoniczna muzyka & mocny głos! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Beata Sobiecka
  • Beata Sobiecka
  • 28.09.2010 11:41

Jeśli ktoś czasami słuchał muzyki, którą tu wrzucałam, to zapewne wie, że mam słabość do Tarji:))
Żałuję, że nie będzie mnie na tym koncercie - mam bilety na inny.

Może Radek będzie i podzieli się wrażeniami...
Na pewno warto.
bs

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.