Facebook Google+ Twitter

Koncerty w rocznicę Powstania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-27 07:49

Wieczorem, w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego muzycy zagrają koncert "Pamiętamy 44..." Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski mówi, że to pierwszy z tegorocznych, licznych elementów obchodów narodowego zrywu.


Gwiazdą wieczoru będzie fiński zespół Apocalyptica, który przygotował specjalną aranżację "Warszawianki". Przed fińską gwiazdą wystąpi zespół "Armia", który zagra kilka utworów odwołujących się do melodii powstańczych.
Organizatorzy obchodów chcą, aby historia Powstania Warszawskiego zainteresowała młodych ludzi. Dlatego niekiedy zastosowano nietypowe elementy rocznicowe.

Przez Warszawę przejedzie na przykład kilka tysięcy rowerzystów w "Masie powstańczej". W muzeum zostanie zorganizowane kino plenerowe, wystawiane będą także spektakle. W stolicy odbędą się inscenizacje walk i gry miejskie o tematyce powstańczej. Muzeum wydaje także komiksy o powstaniu.

Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Czesław Cywiński uważa, że środki przekazywania historii powinny iść z duchem czasu. Zaznacza, że 50 lat temu nie było, ani telewizji, ani internetu. Dodaje, że kombatanci rozumieją to, że młodzież musi być kształcona w formie, która jej odpowiada.

Główne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odbędą się 1 sierpnia. O godz. 17 w Warszawie i innych miastach Polski zawyją syreny. Mieszkańcy stolicy przystaną na chwilę, aby w milczeniu oddać hołd bohaterom 1944 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.