Facebook Google+ Twitter

Kończą się bilety na Festiwal Chopinowski

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-07-14 16:55

Kolejna okazja do słuchania pięknej muzyki w jednym z najładniejszych polskich uzdrowisk. Do festiwalu w Dusznikach–Zdroju został niecały miesiąc. Rafał Blechacz wystąpi dwukrotnie.

Rafał Blechacz, zeszłoroczny laureat 15. Konkursu Chopinowskiego i odkrycie polskiej pianistyki, wystąpi aż dwa razy.
– Recital cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, że poprosiliśmy pana Rafała o powtórzenie – mówi Edyta Wolfson, rzeczniczka prasowa festiwalu.
Blechacz zagra więc w finale 12 sierpnia i dzień później. Jego recital składa się nie tylko z muzyki Chopina, choć zagra kilka utworów mistrza: poloneza „Fantazja”, wielkiego poloneza Es-dur, walce i mazurki. W jego wykonaniu usłyszymy też Haydna i Beethovena.

W tym roku Festiwal Chopinowski potrwa od 4 do 12 sierpnia. Do Dusznik przyjadą laureaci światowych konkursów, wirtuozi fortepianu. Święto muzyki zainauguruje Estonka Dina Joffe, laureatka drugiej nagrody Konkursu z 1975 r. Posłuchamy też Oksany Jablonskiej, profesor Juilliard School of Music, Francesca Libetty, włoskiego kompozytora i dyrygenta, Alberta Nosego, wirtuoza z Włoch, Takashi Yamamoto, japońskiego studenta Akademii Muzycznej w Warszawie. Sensacją będzie występ piętnastoletniej, wybitnie utalentowanej Chinki Rachel Cheung Wai-Ching.


Koncerty odbywać się będą w Dworku Chopina, a także w dusznickim kościele i w plenerze. Kursów mistrzowskich, prowadzonych przez prof. Katarzynę Popową-Zydroń, w klasie której uczy się Rafał Blechacz i prof. Eleanor Wong, będzie można posłuchać w siedzibie Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Rynku. Bilety na koncerty są po 25 i 30 zł. Za kilkugodzinne koncerty w ramach mistrzowskich kursów trzeba zapłacić 35 zł.
Duszniki to nieprzypadkowe miejsce. W sierpniu 1826 roku koncertował tu sam Chopin.
(mis)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.