Facebook Google+ Twitter

"Koneser" ludzkiego ciała

"Koneser" Joanny Opiat-Bojarskiej to druga część cyklu z podkomisarzem Przemysławem Burzą Burzyńskim i posterunkowym Michałem Majewskim.

okładka / Fot. Czarna OwcaCzas wakacji kojarzy się z odpoczynkiem, podróżami, wygrzewaniem się na słońcu, spacerami po górskich szlakach lub z morskimi kąpielami. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na słodkie leniuchowanie. Niestety bohaterowie powieści Joanny Opiat-Bojarskiej - doświadczony Burzyński i niepokorny Majewski, muszą zająć się sprawą tajemniczych morderstw.

W lesie pod Poznaniem zostają znalezione niekompletne szczątki kobiety. Kilka dni później na terenie dawnego pruskiego fortu zostaje porzucone ciało mężczyzny bez narządów wewnętrznych, za to z wiadomością od mordercy. Sprawami, które początkowo nic nie łączy, zajmuje się policyjny duet - podkomisarz Burzyński i posterunkowy Majewski. Choć ich początki nie były łatwe, coraz lepiej się dogadują. Pomaga im antropolog sądowa Anita Broll, która wpada Majewskiemu w oko i imponuje mu swoją wiedzą.

Śledztwo przybiera nieoczekiwany obrót, a tropy prowadzą na ślad bezlitosnych handlarzy żywym towarem. W dodatku, pojawia się tajemniczy mężczyzna o nietypowych potrzebach, który chce zwrócić na siebie uwagę - w tym celu udziela wywiadu pewnej dziennikarce...

"Koneser" to mroczna powieść kryminalna, która skłania do refleksji na temat życia i śmierci. Tym razem autorka porusza problem handlu żywym towarem, a nawet posuwa się w swoich przemyśleniach nieco dalej. Powstaje pytanie, jak zachowalibyśmy się w obliczu tragedii opisywanych w książce - trudno to sobie nawet wyobrazić.

Widać, jak wiele pracy włożyła autorka w napisanie tej książki. Musiała zgłębić wiedzę z dziedziny antropologii sądowej oraz medycyny sądowej, by zaserwować czytelnikom dokładne opisy badania szczątków ludzkich oraz sekcji zwłok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję :) W taki razie powinna Pani przeczytać ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Mroczna powieść kryminalna" - takie lubię najbardziej. Świetnie napisana recenzja. Jak zawsze:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.