Facebook Google+ Twitter

Konferencja „Bio Biznes Finanse Innowacje” w Gdyni

26 i 27 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej konferencji „Bio – Biznes Finanse Innowacje”. Po ubiegłorocznym sukcesie konferencji organizatorzy, czyli Koło Naukowe Bio-Med i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, postanowili tej edycji nadać charakter ogólnopolski.

Logo konferencji „Bio Biznes Finanse Innowacje” / Fot. Koło Naukowe BIO-MED UG/Pomorski Park Naukowo-TechnologicznyZaproszenie skierowane jest głównie do kreatywnych przyszłych przedsiębiorców. Zarówno tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad rodzajem działalności jak i tych, którzy już zdecydowali, że ich biznes związany będzie z rozwojem innowacyjności.

Organizatorom szczególnie zależy na obecności osób zainteresowanych działaniami gospodarczymi w zakresie biotechnologii, chemii, farmacji lub medycyny. Celem spotkania jest szkolenie i wspieranie osób, które swoją przyszłość wiążą z komercjalizacją pracy badawczej.

Spotkanie zostało podzielone na cztery części:
1. Finansowe wsparcie dla innowacyjnej działalności gospodarczej. Omówione będą fundusze europejskie – 7PR, program Marie Curie – jako źródła tej pomocy dla rozwoju innowacji.
2. Uruchamianie przedsiębiorstw przy wyższych uczelniach - zagadnienie przedsiębiorczości akademickiej w rozwoju nowych technologii
3. Prawne zabezpieczanie własnych pomysłów. Mowa będzie o ochronie własności intelektualnej i patentowaniu wynalazków.
4. Przedstawienie podmiotów gospodarczych, które uzyskały wysoką pozycję na rynku i prestiż. Ich założyciele bądź przedstawiciele przedstawią początki działalności tych firm. W tym punkcie programu chodzi o ukazanie drogi do sukcesu w biznesie. Jak do tej pory swój udział w konferencji zadeklarowały przedsiębiorstwa biotechnologiczne – Proteon Pharmaceuticals, MicroBioLab i Selvita. Ich przedstawiciele nie tylko opowiedzą o początkach działania, ale wezmą także udział w dyskusji z udziałem publiczności.

Konferencja „Bio-Biznes Finanse Innowacje” jest nowatorskim przedsięwzięciem promującym głównie wymianę informacji i transfer rozwiązań innowacyjnych. Upowszechnia też przedsiębiorczość wśród studentów i młodych pracowników naukowych.

Przedsięwzięcie ma dwóch sponsorów – Pro-science.eu i Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Jest też 10 patronów medialnych, a patronami honorowymi konferencji są: rektor Uniwersytetu Gdańskiego, rektor Politechniki Gdańskiej, rektor Akademii Medycznej w Gdańsku, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydent Miasta Gdyni i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Więcej informacji i szczegółowy program konferencji oraz zasady rejestracji znajdują się na stronie www.bioinnowacje.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.