Facebook Google+ Twitter

Konferencja Cracovia Maraton 2013

Zarząd Infrastruktury Sportowej Krakowie 25 kwietnia zorganizował w swojej siedzibie konferencje na temat organizacji i przebiegu 12 Cracovia Maraton.

Trasa 12 Cracovia Maraton. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówW bieżącym roku impreza będzie dwudniowa i pierwsza w sobotę 27 kwietnia,Prezydium konferencji: Pani Katarzyny Dobaj przedstawicielki ruchu Spartanie Dzieciom, Panowie Krzysztof Kowal Dyrektor ZIS Kraków, Jan Piechota przedstawiciel Sponsora Generalnego - PKO Bank Polski, Andrzej Batko koordynator ds. bezpieczeństwa Cracovia Marato / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków natomiast główna impreza odbędzie w niedzielę 28 kwietnia.

W niedzielę impreza rozpocznie się o godzinie 9.oo i zakończy 16.20. Strefa startu i mety znajdować się będzie przy al. 3 Maja obok Błoń krakowski. Meta też w tym rejonie ale na parkingu przed Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana zw. też Wisły.

Następnie biegacze po dokonaniu okrążenia Błoń ulicą Piłsudskiego udadzą się na Rynek Główny, alejami polecą na Rondo Mateczny, mostem Piłsudskiego pobiegną bulwarami wiślanymi, al. Pokoju, ul. Jana Pawła II do placu Centralnego, aby zrobić nawrót i powrót na al. 3 Maja.

Koszulki okolicznościowe prezentowały hostessy z ZIK - itu. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówDo tego rocznej imprezy już zgłosiło się ponad cztery tysiące osób z polski i zagranicy. Pan Bogdan Dąsal Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków

W Maratonie tradycyjnie uczestniczą też osoby niepełnosprawne w pełnym dystansie. Natomiast podzielono na trzy kategorie:
- Hand Bike - wózek o ręcznym napędzie łańcuchowym,
- Rim Push - wózek sportowy,
- Active Wheelchair - wózek aktywny.

Poza zawodnikami startującymi na wózkach utworzono dwie kategorie:
- B 1 - dla osób 100% niewidome z przewodnikami,
- B 2 - dla osób niedowidzących i słabowidzących korzystające
z pomocy drugiej osoby lub startujące samodzielnie.

Nowością jest uczestnictwo osób z niepełnosprawnością są nie zaliczone do wydzielonych kategorii. Do udziału w 12 Cracovia Maraton zgłosiło się ponad 100 uczestników.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.