Facebook Google+ Twitter

Konferencja "Cyfrowo wykluczeni"

20 kwietnia w Warszawie odbędzie się konferencja "Cyfrowo wykluczeni" poruszająca coraz częściej dostrzegany problem dostępności serwisów internetowych dla osób niepełnosprawnych.

Do niedawna jeszcze mało znany termin „wykluczenia cyfrowego” nabiera ostatnimi czasy coraz większego znaczenia. Przy postępującej w szybkim tempie informatyzacji życia, internet przestaje być tylko źródłem wiadomości i rozrywki, a staje się niezbędnym narzędziem koniecznym dla normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

20 kwietnia w Warszawie odbędzie się konferencja „Cyfrowo wykluczeni”, której celem jest właśnie przedstawienie w jak najszerszym świetle zjawiska wykluczenia cyfrowego. 20 kwietnia w siedzibie Agory w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10 zbiorą się wszyscy, którym nieobojętny jest problem wykluczenia cyfrowego.

Konferencja „Cyfrowo wykluczeni” organizowana przez Fundację Widzialni wraz z Uniwersytetem Śląskim i Polskim Związkiem Głuchych oraz Agorą S.A. za swój cel stawia sobie przedstawienie w szerokim spektrum problemu dyskryminacji w dostępie do informacji i treści zamieszczonych w internecie. Ma ona być miejscem wymiany myśli dotyczących zagadnień związanych z dostępnością serwisów www dla osób niepełnosprawnych i zagrożonych zjawiskiem wykluczenia cyfrowego.

Zjawisko to dotyka nas w znacznie większym stopniu niż większości nam się wydaje. Nie chodzi tu bowiem tylko o przychodzące od razu na myśl osoby niewidome czy niedowidzące. Jest to jedna z grup społecznych narażonych na ograniczony dostęp do treści zamieszczonych w przestrzeni internetu. Ogromną grupą ludzi, która stanęła w obliczu technologicznej bariery są osoby starsze, po pięćdziesiątym roku życia. Dla osób tych nawigowanie po nieintuicyjnie zbudowanych, niedostępnych serwisach jest sztuką nie do opanowania.

Warto pamiętać, że serwis zbudowany według kryteriów dostępności jest nie tylko odpowiednio opisany w kodzie źródłowym dla potrzeb programów czytających, którymi posługują się osoby niewidome. To także serwis zbudowany użytecznie i z myślą o użytkowniku nie będącym ekspertem w korzystaniu z internetu.

Wykluczeniem cyfrowym zagrożone są nie tylko osoby ubogie, czy z regionów o niskim standardzie struktury informatycznej, ale także - co wiele osób dziwi - osoby zamożne, menadżerowie czy biznesmeni. Korzystają oni bowiem bardzo często z przenośnych urządzeń komunikujących się z internetem czy przeglądarek tekstowych. Strona dostępna, stworzona w zgodzie z kryteriami określonymi przez konsorcjum W3C w inicjatywie WAI będzie przez te urządzenia obsługiwana szybko i bez problemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ss
  • ss
  • 07.10.2011 01:38

`

WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.


.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.