Facebook Google+ Twitter

Konferencja Europa-Chiny.Rola organizacji pozarządowych

15 grudnia br. w godz. 10-18 w hotelu „Victoria – Sofitel” w Warszawie odbędzie się „Międzynarodowa Konferencja Europa – Chiny. Rola organizacji pozarządowych”.

Myślą przewodnią konferencji będzie tematyka współczesnych wyzwań w pokonaniu kryzysowych zjawisk cywilizacji globalnej i rola obywatelskich ruchów publicznych w kształtowaniu klimatu społecznego i moralnego dla harmonijnego rozwoju świata w pokojowym ładzie, wolności, praworządności i dostatku człowieka.

Honorowym gościem konferencji będzie Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP. W ramach obrad plenarnych głos zabiorą przedstawiciele stron europejskiej i chińskiej: Wang Zhizen, Włodzimierz Cimoszewicz, Arno Krauze, Ni Jian – Sekretarz Generalny CAFIU.

W trakcie spotkania odbędą się 4 panele poświęcone współpracy o charakterze: społecznym, gospodarczym, kulturalnym, naukowym i edukacyjnym oraz współpracy w zakresie rozwoju samorządności regionalnej. Aktywny udział w konferencji wezmą władze jednej z warszawskich uczelni. Moderatorem jednego z paneli będzie prof. Julian Auleytner, rektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie, który przybliży zagadnienie "Nowego modelu edukacji współczesnego świata". W tej części konferencji wystąpi również dr hab. prof. WSP TWP w Warszawie Mirosław Grewiński, prorektor WSP TWP w Warszawie, który opowie o „Roli organizacji pozarządowych w obszarze polityki społecznej”. Dr Marcin Bąkiewicz, dziekan WSN WSP TWP w Warszawie zaprezentuje temat: „Administracja terenowa w Polsce – doświadczenia i rekomendacje”.

Organizatorami i współorganizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Obywatelskie „Dom Polski”, Chińskie Stowarzyszenie na Rzecz Porozumienia Międzynarodowego, Chińskie Stowarzyszenie Obywatelskie na rzecz Pokoju i Rozbrojenia, Chińska Fundacja na rzecz Pokoju i Rozwoju, „Amicis Europea”, Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie, Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej.

Konferencja została objęta patronatem przez Parlament Europejski. Wydarzenie ma charakter zamknięty.

Szczegółowe informacje: konferencja-eucn.pl

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.