Facebook Google+ Twitter

Konferencja "Innowacja w przedsiębiorstwach" w Pile

"Innowacja w przedsiębiorstwach" to konferencja, która odbyła się 15 kwietnia w Pile. Jej organizatorem było Centrum Innowacji i Promocji Innowacji Północnej Wielkopolski.

Celem spotkania, które odbyło się w siedzibie organizatora przy ul. Grunwaldzkiej 2 w Pile, było przestawienie wybranych informacji dotyczących praktyki w zakresie innowacji. Omawiano praktykę innowacji, m.in. „Innowacyjność małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce”. Kolejnym punktem programu była dyskusja – „Czy przedsiębiorstwa uczestniczące w konferencji są innowacyjne?”, a po przerwie temat „Nowoczesne podejście do innowacji w przedsiębiorstwie”. Ostatni punkt programu to zagadnienie: „Finansowanie innowacji – przegląd programów”.

Projekt „Centrum Informacji i Promocji Innowacji Północnej Wielkopolski” realizowany jest w ramach działania 2.6 „Regionalne Strategie Innowacyjne i transfer wiedzy” - Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, który jest finansowany w 75 proc. ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju, a w 25 proc. z krajowych środków publicznych czyli budżetu.

Celem tego projektu jest promocja rozwiązań innowacyjnych oraz informowanie o procesach innowacyjnych, po to by zaktywizować środowiska gospodarcze tego regionu. Działania „Centrum Informacji i Promocji Innowacji Północnej Wielkopolski” głównie skierowane są do małych i średnich firm oraz organizacji okołobiznesowych działających na obszarze tzw. „subregionu pilskiego”, czyli powiatów: pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, złotowskiego, a także ościennych.

Cały projekt zakłada następujące działania promocyjne:
1. Organizację drugiej edycji Dni Innowacji, a w ich ramach ekspozycje wystawiennicze, konferencje gospodarcze o charakterze ponadregionalnym, panele dyskusyjne, konkursy i wydanie katalogu;
2. Organizację 16 edukacyjnych seminariów;
3. Organizację konferencji ponadregionalnej podsumowującej projekt.

Projekt „Centrum Informacji i Promocji Innowacji Północnej Wielkopolski”, w zależności od zapotrzebowania, jest na bieżąco modyfikowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.