Facebook Google+ Twitter

Konferencja KONKORDIA po raz piąty – unikalna platforma współprac

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-07-10 13:10

Spotkanie liderów polskiego CSR, promocja efektywnych rozwiązań i wymiana wiedzy, już 1-2 października 2014 podczas V konferencji Konkordia.

W trakcie wydarzenia poświęconego mierzeniu efektywności społecznej, organizacje pozarządowe spotkają się ze środowiskiem biznesowym. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Henryka Bochniarz – prezydent Konfederacji Lewiatan, William Eggers – doradca m.in. Billa Clintona do spraw współpracy biznes–NGO–samorząd, Teresa Kamińska - prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Jarosław Lepka - kierownik ds. społecznej odpowiedzialności NUTRICIA Polska Sp. z o.o oraz Maciej Muskat - dyrektor Greenpeace Polska.

Pomysłodawcą i organizatorem konferencji Konkordia jest fundacja Duende. Jej działania polegają na zwiększaniu efektywności i jakości funkcjonowania organizacji pozarządowych, przez tworzenie sieci relacji z biznesem, innymi organizacjami ze świata oraz instytucjami naukowymi. Misją Fundacji jest zmiana świata na lepsze przez wzrost efektywności i profesjonalizacji w III sektorze, budowanie synergii organizacji pozarządowych z biznesem i środowiskiem naukowym oraz transfer wiedzy.

„Chcemy by krok po kroku pozytywna moda na efektywność działań społecznych zaraziła biznes i NGO. Jeśli bowiem podejmujemy jakieś działanie społeczne, chcemy żeby było jasne, jakie są jego efekty. Nie tylko te bezpośrednie, takie jak wymiar pomocy, ale i długofalowe, dotyczące zmiany społecznej.” - tłumaczy Jorge Gimeno, prezes Fundacji Duende.

Punktem kulminacyjnym programu Konkordia jest konferencja, która odbędzie się 1-2 października 2014 w Sopocie, jako wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Forum Nowych Idei. To już piąta, jubileuszowa konferencja. Co roku uczestniczą w niej dziesiątki kluczowych dla naszego kraju organizacji pozarządowych oraz wrażliwych społecznie firm i korporacji.

„Profesjonalne a zarazem, innowacyjne podejście pomysłodawców Konkordii do kwestii budowania i wzmacniania potencjału trzeciego sektora w Polsce sprawia, że Konkordia już odbiła się szerokim echem w Polsce. Wierzę też, że niebawem projekt zaistnieje na arenie międzynarodowej.” – mówi Jerzy Buzek, poseł Parlamentu Europejskiego.

W tym roku firma badawcza Millward Brown, partner merytoryczny konferencji, przeprowadzi badania na temat pomiaru efektywności działań społecznych w Polsce. Pomiar przeprowadzony zostanie na obszernej grupie firm oraz organizacji pozarządowych. Wyniki badania zostaną po raz pierwszy udostępnione uczestnikom konferencji.
Rejestracja udziału w konferencji rozpoczyna się w sierpniu.

Więcej informacji na: www.konkordia.org.pl
(BC MFD)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.