Facebook Google+ Twitter

Konferencja Marcinkiewicza i Gowina w Krakowie

Kazimierz Marcinkiewicz podczas śniadania prasowego z liderem krakowskiej listy PO Jarosławem Gowinem powiedział, że nie podjął jeszcze decyzji na kogo zagłosuje. - Jak podejmę decyzję, to i tak skorzystam z mojego prawa do tajności.

Konferencja prasowa Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Gowina w Krakowie / Fot. Jacek Tomaszewski- Za miesiąc wszyscy możemy być zaskoczeni współpracą PO i PiS - powiedział były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Jego zdaniem najlepszym, rozwiązaniem dla Polski, były by rządy koalicji PO-PiS.

- Bez względu na to, kto wygra, nawet jeśli nie powstanie koalicja PO-PiS, która jest moim celem, powinny zostać wytyczone pewne sfery, co do których istniałby w Polsce ponad partyjny konsensus - mówił były premier. - Polska stoi przed ogromną szansą, jakiej nie miała od kilkudziesięciu lat. Mamy 10 milionów młodych Polaków – tego nie ma w żadnym innym kraju Europy, tym skarbem z Europą się teraz dzielimy - dodał Marcinkiewicz.

Zdaniem byłego premiera, to dobra edukacja powinna otwierać młodym Polakom drzwi do kariery w Europie. Marcinkiewicz apelował do ugrupowań politycznych, by wzniosły sie ponad podziały.

- PO i PiS mają programy, które po dokonaniu poprawek mogą się świetnie uzupełniać. Najważniejsze elementy tych programów to silne, sprawne państwo i modernizacja gospodarcza – powiedział były premier. Jego zdaniem, dopiero synteza programów obu partii przyniesie Polsce pozytywne zmiany.

Były premier,nie chciał odpowiedzieć na pytania o przynależność do PiS - Żyjemy przecież w wolnym kraj - stwierdził.

Jarosław Gowin powiedział, że od 2004 roku z Polski wyjechało 2 miliony ludzi, a z Małopolski ok. 200 tys. Program PO „Powrót do domu” i abolicja podatkowa dla pracujących w Wielkiej Brytanii w latach 2004-06 ma skłonić Polaków do powrotu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo Jerzy! Za obecnośc i relacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.