Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22783 miejsce

Konferencja „Miejmy Odwagę Uczyć i Wychowywać”

Ideologia gender w Europie Zachodniej oraz jej kierunki w Polsce. Etyka seksualna. Edukacja medialna dzieci. Współczesne zagrożenia wiary w perspektywie wychowania oraz odwaga uczenia i wychowywania to tematy, których nie zabraknie.

Głównym przesłaniem całodziennego spotkania jest zwrócenie uwagi na wielorakie zagrożenia dotykające dzieci zarówno w środowisku rodzinnym, rówieśniczym, jak i edukacyjnym. Ważnym aspektem wielokierunkowych rozważań będzie rozbudzanie świadomości rodziców o możliwościach własnego wyboru stylu życia, edukacji, a więc przyszłości ich dzieci – mówi Joanna Białobrzeska z Creodidasko, współorganizator konferencji.

Do udział w konferencji zaprosiliśmy specjalistów i wykładowców z kraju i zagranicy, którym bliskie są problemy edukacyjno-wychowawcze nurtujące współczesne środowiska zarówno oświatowe, jak i społeczne, świeckie i kościelne. W przystępny i kompleksowy sposób istotę zjawiska, zwanego ideologią gender, ukaże dr Gabriele Kuby, znana w środowiskach katolickich niemiecka socjolog, która opisuje w swoich wywiadach przerażający stan przymusowej edukacji seksualnej w Europie Zachodniej. O wpływie tego procesu na nasze społeczeństwo opowie prof. Maria Ryś. Na temat etyki seksualnej wypowie się Abp Henryk Hoser SAC. Zagadnienia edukacji i wychowania dzieci w odniesieniu do wyzwań dynamicznie rozwijającego się świata zaprezentuje Joanna Białobrzeska. Ksiądz dr Mirosław Nowosielski wskaże współczesne zagrożenia duchowe. Redaktor Jacek Karnowski poprowadzi konferencję oraz omówi rolę edukacji medialnej w wychowaniu dzieci.

Gdzie i kiedy: Konferencja dla rodziców „Miejmy odwagę uczyć i wychowywać” już 21 września (sobota) w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Mehoffera 2, Warszawa – Tarchomin. Dojazd autobusami: 101, 126, 133, 186, 509, 516, 518, E-6, przystanek Mehoffera.

Program:
http://miejmyodwage.pl/?page_id=44

Zapisy:
http://miejmyodwage.pl/?event=konferencja-miejmy-odwage-uczyc-i-wychowywac-2

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.