Facebook Google+ Twitter

Konferencja "Niepełnosprawni w sieci"

Pierwsza wspólna konferencja organizowana przez Widzialnych i media Agory odbyła się 26 marca 2009 roku w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele środowisk niepełnosprawnych i organizacji działających na ich rzecz.

Konferencja "Niepełnosprawni w sieci" / Fot. Agencja IArtKonferencję otworzył gospodarz i inicjator projektu Widzialni (Widzialni.eu)Artur Marcinkowski. Przybliżył cele projektu polegające na promowaniu idei dostępności stron internetowych dla osób niepełnosprawnych oraz walce z wykluczeniem cyfrowym.

W drugiej kolejności Marta Kukowska Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Biura Rzecznika Praw Obywatelskich odczytała list od dr Janusza Kochanowskiego do uczestników i gospodarzy konferencji. Rzecznik wyraził swoje zadowolenie z szybkości i skuteczności Widzialnych w walce z wykluczeniem cyfrowym. Zapowiedział również dalsze wsparcie projektu.

Część prezentacyjną rozpoczął Kierownik Oddziału Serwisów Informacyjnych Urzędu Miasta Poznania Wojciech Pelc. Przedstawił zagadnienia dostępności stron internetowych na przykładzie serwisu miejskiego Poznan.pl. Urząd Miasta w Poznaniu jako pierwszy urząd w kraju zamieścił na swoich stronach www tłumaczenia migowe dla osób głuchych. Rozpoczął również prace nad dostosowaniem serwisu dla potrzeb pozostałych grup niepełnosprawnych m.in niewidomych i niedowidzących. W planach Oddziału Serwisów Informacyjnych jest uruchomienie platformy e-learningowej dla urzędników i redaktorów serwisu, której głównym tematem będzie tworzenie i administracja serwisami dostępnymi dla niepełnosprawnych.

Jedną z najciekawszych prezentacji przeprowadzili wspólnie Prezes Polskiego Związku Głuchych Andrzej Kopeć i sekretarz związku Kamil Noworyta. Wystąpienie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem zaproszonych gości, którzy dowiedzieli się o problemach głuchych w sieci. Osoby niesłyszące w wielu wypadkach nie rozumieją tekstu pisanego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za tematykę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.