Facebook Google+ Twitter

Konferencja o Okragłym Stole

4 czerwca 1989 roku śmiało można nazwać początkiem końca "panowania" komunizmu w Polsce. W tym roku obchodzimy dwudziestą rocznicę wygrania przez "Solidarność" pierwszych, częściowo wolnych wyborów.

Warszawa 1989-02-06. W Pałacu Rady Ministrów zaczęły się obrady "okrągłego stołu". / Fot. PAP/Zbigniew MatuszewskiZ tej okazji Koło Naukowe Politologów Akademii Humanistycznej w Pułtusku we współpracy z Kołem Naukowym Historyków AH ma zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych na interdyscyplinarną Międzynarodową Konferencję Naukową na temat: „Okrągły Stół – obszary wolności, konsekwencje i ocena ustaleń”. Konferencja odbędzie się od 2 do 3 czerwca 2009 roku w Pułtusku.

Głównym celem tej konferencji jest ukazanie polskich dróg, które wiodły do porozumień Okrągłego Stołu. Nieco więcej uwagi poświęci się dokonanej po 1989 roku transformacji systemowej. To właśnie ustalenia Okrągłego Stołu stały się preludium dla wprowadzenia konstytucji w 1997 roku, czy wejścia Polski do struktur NATO oraz Unii Europejskiej.

Organizatorzy przewidują, że udział w takiej konferencji wezmą przedstawiciele prawie wszystkich polskich ośrodków naukowych, w tym między innymi: politolodzy, socjolodzy, ekonomiści i historycy. Przewidywane jest wydanie referatów. Opłata konferencyjna wynosi 50 zł. Ze swojej strony organizatorzy zapewniają uczestnikom wyżywienie oraz zakwaterowanie w Domu Studenta, a także transport na trasie Warszawa – Pułtusk – Warszawa.

Więcej informacji - na stronie uczelni: ah.edu.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plusik za informację. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.