Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2628 miejsce

Konferencja PiS. Eksperci: Eksplozja tłumaczy katastrofę smoleńską

Na UKSW w Warszawie odbyła się konferencja naukowa zorganizowana przez PiS, o przyczynach katastrofy smoleńskiej. Część uczestników, w oparciu o analizę lotu, skłania się do tezy o eksplozji na pokładzie.

Sonda

Część ekspertów twierdzi, że w Tu-154 doszło do eksplozji

 / Fot. Tomasz Gzell, PAPUniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gościł naukowców i ekspertów wtorkowej konferencji naukowej, zorganizowanej przez PiS, na temat przyczyny katastrofy smoleńskiej. W trakcie pierwszej konferencji, przedstawiono referaty i analizy dotyczące kwestii upadku i rozbicia się samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. Wśród autorytetów akademickich znalazł się też prof. Wiesław Binienda, kierownik Wydziału Inżynierii Cywilnej na amerykańskim uniwersytecie w Akron, w Ohio i dr Grzegorz Szuladziński z Australii.

Powtarzającą się, choć nie powszechną opinią ekspertów na konferencji, była eksplozja na pokładzie prezydenckiego samolotu, jako jedyne logiczne wytłumaczenie katastrofy smoleńskiej. Nie doszło – jak mówiono - do uderzenia maszyny w smoleńską brzozę, a otwarcie ścian kadłuba na zewnątrz świadczy o wybuchu w jego wnętrzu – dowodzili eksperci.

W konferencji brały udział rodziny ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, m.in. Małgorzata Wassermann - córka zmarłego posła PiS, Zbigniewa Wassermanna i Ewa Błasik - wdowa po gen. Andrzeju Błasiku, a także politycy PiS, w tym prezes Jarosław Kaczyński i szef zespołu badającego katastrofę, poseł Antoni Macierewicz – informuje interia.pl.

Profesor Jan Obrębski z Politechniki Warszawskiej, przedstawił w swoim referacie dokładny opis zniszczenia fragmentu samolotu Tu-154M. Jak zaznaczył - "element najprawdopodobniej został wyrwany z przedniej części samolotu w wyniku eksplozji". Wielokrotnie zwracał uwagę na wyrwane nity maszyny i "poszarpany nieregularny kształt". Konkludował, iż można podejrzewać, że na pokładzie "miała miejsce punktowa eksplozja".

Natomiast ekspert z zakresu inżynierii, dr Grzegorz Szuladziński z Australii, specjalista w zakresie skutków wybuchów i działania materiałów wybuchowych, podkreślał i ocenił, że wybuch w kadłubie samolotu jest "jedynym logicznym wytłumaczeniem katastrofy". Według niego, świadczy o tym m.in. liczba odłamków, ich rozmieszczenie oraz fakt "rozszczepienia kadłuba".

Szczegółowiej, choć równie ogólnie, mówił prof. Wiesław Binienda z USA, który starał się dowodzić, że – jak podkreślał - brak zniszczeń na krawędzi przedniej skrzydła, miejsce jego urwania, zniszczenia wewnętrzne skrzydła, wyrwane nity oraz położenie brzozy w kierunku prostopadłym do lotu samolotu, wszystko to wskazuje, że "nie doszło do uderzenia maszyny w brzozę", ale że wewnętrzna "eksplozja może być przyczyną wyrwania skrzydła".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Roman Koźmiński:
cyt: "Chorzy z nienawiści ,nie uznają wyników badań ,profesjonalistów w każdym calu"

Wyjątkowo się z Panem zgadzam - w tej kwestii.

Dlatego nie lubię zbyt amatorskich badań i teorii, nie popartych rzetelnymi dowodami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, ja spokojnie czekam aż prawda ujrzy wreszcie światło dzienne, niestety natrój psuje mi to, że mogę za swego życia do tego momentu nie doczekać

Komentarz został ukrytyrozwiń

1/Świat symulacji komputerowych ma ogromne możliwości. Wystarczy odpowiednio dobrać model i wagę zmiennych, by móc "udowodnić" każdą hipotezę.

2/Przypomnę, że na szczątkach samolotu nie znaleziono śladów materiału wybuchowego.

3/Jeżeli jednak mimo wszystko ktoś upiera się przy teorii wybuchu wewnątrz samolotu, to oznacza, że ładunek został umieszczony w Polsce, co oczyszczać powinno Rosjan z dotychczasowych zarzutów. Wówczas bowiem wielki bajzel i zaniedbania na smoleńskim lotnisku i tamtejszej kontroli lotów NIE MAJĄ ZNACZENIA dla sprawy
Może więc Panu Antoniemu chodzi przede wszystkim o ochronę dobrego imienia Rosji ????
Hmmmmmmmm..........

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Koźmiński 13:35. Co? Prawda w oczy kole. Moja prawda jest "prawdsza" niż "prawda" Macierewicza. Ma większe oparcie w logice. Kiedy Macierewicz ze swoimi "ekspertami" kłamie "kłamliwiej", gdy mówi o sztucznej mgle, czy o wybuchu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na koniec powiada pan Maciarewicz "...Nie ma powodu, żeby naukowcy nie mieli otrzymać finansowania ze strony państwa."

I tu jest pies pogrzebany. Dostać grant na badania to walka na zęby i pazury pod stołem na każdej uczelni.

A ponieważ SKOKI sa zapleczem finansowym PiSu - nie muszą iśc na to nasze pieniądze z podatków. Wystarczy, że utrzymujemy ochronę nad panem Kaczyńskim i jak dotychczas skuteczną - nic mu w kieszeni nie wybuchło.
Pieniądze z podatków należy przeznaczać na finansowanie NAUKI przydatnej dla rozwoju kraju, a nie dla podtrzymywania mitów bazowych dla IV RP bis.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Koźmiński , czy historyk p Rewicz biorący udział w konferencji jest ekspertem od katastrof lotniczych? Druga sprawa , czy na podstawie symulacji komputerowych można określić " wybuch " ?
Panowie spotykali się kilkakrotnie i nie wnieśli nic nowego czego byśmy nie wiedzieli .
Spotkanie zbiegło się z ciągiem spotkań PiS w ramach " Alternatywy " . Czy to przypadek ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie Szlachta Polska - Czy to ładnie tak się naśmiewać z ludzkiego dramatu , ba narodowego dramatu , zazdrościć im zadość uczynienia . Proponuje kabaret urządzić sobie gdzie indziej czemu niema blokad tak c haniebnych kpin z wielkiej katastrofy , trochę pokory , a nie chamstwa . Morze na miecze , do szabli , to już na prawdę zaczyna być piekłem w biały dzień , jak tak można się znęcać na ludzkim nieszczęściu.? Jeżeli komuś się coś nie podoba to niech odda swój głos , a jak już chce pisać to niech pisze szczerze a nie robi cyrk na kolkach . Nie tak Panowie Szlachta tak się wam nie godzi , dodam tylko , ze to się samo zemści na tych co sobie żarty stroją z ludzkiego nieszczęścia . Ale dziękuje teraz już wiem kto jest kto i jak podchodzi do komentarzy . ? Po prostu ignorować i napominać.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem o co Ci chodzi, Grzegorzu... takie pytanie może pana zadawać tym, którzy wierzą w zamach. Dlaczego mnie? Przecież mój komentarz zwraca uwagę na to, że o katastrofie wypowiadają się ludzie, którzy nie mają o tym bladego pojęcia. Ja mam naprawdę niewielkie, dlatego nie zabieram głosu w kwestiach technicznych, w przeciwieństwie do wielu z tutaj komentujących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rekapitulacja rzeczonej konferencji.
Dyskutowanie ze swadą problemu - ile diabłów zmieści się na główce szpilki zakłada wiarę w diabła wśród dyskutujących.
A gdyby zawrócili? Bo mgła...
Czy "zamachowcy" by Ich zestrzelili?
Im wyższe będą wieże Kościoła Smoleńskiego, tym bardziej spektakularny będzie ich upadek...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wreszcie prawda wyszła na jaw, że to J. Kaczyński i A. Macierewicz zorganizowali zamach na samolot prezydencki, a sami wycofali się z lotu o wiadomym zakończeniu. Teraz widać jak się na tej śmierci "obżarli" i wciąż "obżerają".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.