Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24446 miejsce

Konferencja prasowa Dolnośląskiej Ligi Talentów

17 kwietnia 2013 w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu odbyła się konferencja prasowa związana z inauguracją II edycji Dolnośląskiej Ligi Talentów, przeglądu amatorskich zespołów artystycznych i solistów działających na Dolnym Śląsku.

 / Fot. Aleksandra Brusiłowicz / Fot. Aleksandra BrusiłowiczW konferencji prasowej udział wzięli: Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń, który objął patronat honorowy nad DLT,wicedyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu Arkadiusz Sikora, Stanisław Szelc juror poprzedniej i obecnej edycji DLT oraz finalistka I edycji i juror tegorocznego przeglądu Izabela Możdżeń.

Konferencja zaczęła się od podsumowania pierwszej edycji Dolnośląskiej Ligi Talentów. Arkadiusz Sikora podkreślał, że spotkała się ona z ogromnym zainteresowaniem uczestników i terenowych Ośrodków Kultury i bez wątpienia okazała się sporym sukcesem. W ubiegłorocznej edycji DLT uczestniczyło blisko 300 uczestników.

Wicemarszałek Radosław Mołoń podkreślił znaczenie wspierania artystycznego ruchu amatorskiego na Dolnym Śląsku. Zwrócił także uwagę na formułę przeglądu, którego celem jest wyłowienie i promocja talentów, ale także integracja artystów z małych ośrodków kultury Dolnego Śląska.

Stanisław Szelc podzielił się swoimi refleksjami z ubiegłorocznego przeglądu. Podkreślał swoje wielkie zaskoczenie wysokim poziomem artystycznym, entuzjazmem i pozytywnymi relacjami pomiędzy uczestnikami. Nie zabrakło także elementów humorystycznych i licznych anegdot z przeglądu w wykonaniu wrocławskiego artysty kabaretowego.

Na zakończenie konferencji Iza Możdżeń przedstawiła tegoroczny kalendarz konkursu i zaprosiła na koncert inauguracyjny we Wrocławskim Teatrze Lalek przy pl. Teatralnym 4, który odbędzie się 23 kwietnia o godz. 11:00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.