Facebook Google+ Twitter

konferencja prasowa „Ochrona pszczół i owadów dziko zapylając

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-06-24 14:58

Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja" serdecznie zaprasza na konferencję prasową pn. „Ochrona pszczół i owadów dziko zapylających warunkiem zachowania ekosystemów i produkcji żywności", która odbędzie się 26 czerwca 2014r. o godz. 10 00

Szanowni Państwo,

Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” serdecznie zaprasza na konferencję pn. „Ochrona owadów zapylających warunkiem zachowania ekosystemów i produkcji żywności”, która odbędzie się w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej 8, dn. 26.06.2014r., w godzinach od 10.00 do 14.00.
Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane możliwościami zapobiegania zjawisku zmniejszania się populacji owadów zapylających. Konferencja ma na celu prezentację najnowszych badań dotyczących zmniejszania populacji owadów zapylających, promocję działań prośrodowiskowych oraz dobrych praktyk rolniczych mających korzystny wpływ na stan populacji owadów zapylających, otwartą wymianę poglądów przedstawicieli różnych środowisk oraz podjęcie wspólnych działań chroniących ekosystemy dla owadów zapylających.
Zaproszenie kierujemy do przedstawicieli samorządów, organizacji pszczelarskich, lokalnych grup działania, organizacji pozarządowych, doradców rolnych, przedstawicieli uczelni i mediów, miejscowości zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie.
W ramach projektu proponujemy między innymi wzięcie udziału w warsztatach planowania modelowych stref nektarodajnych oraz wykonanie ścieżek edukacyjnych w terenie, a także wzięcie udziału w cyklu szkoleniowym dla edukatorów bioróżnorodności.


Program konferencji:
- Prezentacja projektu i zasad uczestnictwa w jego działaniach - Irena Krukowska – Szopa Prezes Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja”
- Przyczyny zmniejszania się populacji pszczół i owadów dziko zapylających w Unii Europejskiej i w Polsce - dr Adrian Smolis – specjalista entomolog, Uniwersytet Wrocławski
- Główne czynniki zagrażające owadom zapylającym i rolnictwu w świetle najnowszych badań, także w aspekcie zmian klimatycznych - prof. Adam Roman – Uniwersytet Przyrodniczy
- Gospodarowanie przestrzenią krajobrazu, planowanie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich w aspekcie zachowania bioróżnorodności i produktywności ekosystemów oraz rola naturalnych i półnaturalnych siedlisk w zachowaniu liczebności i różnorodności owadów zapylających - Wojciech Trzonkowski – pszczelarz, architekt krajobrazu
- Dobre praktyki w projektach ochrony i tworzenia siedlisk dla owadów zapylających na terenach wiejskich - Wiktoria Kowalińska – koordynator projektu „Zapylamy Kraków”
- dyskusja uczestników
Udział w konferencji jest bezpłatny
Zgłoszenia należy kierować drogą mailową na adres s.szatan@zielonaakcja.pl lub telefonicznie pod nr 76 723 81 01 do dnia 17.06.2014r.
(Małgorzata Bochyńska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.