Facebook Google+ Twitter

Konferencja prasowa Tour de Pologne. "Wyścig odkryje gwiazdę"

- Wiadomo, że Tour de Pologne nie będzie Tour de France, bo nie mamy 21 dni i takich gór. Ale mamy 7 dni i nasz wyścig w ciągu tych siedmiu dni zawsze odkrywał jakieś gwiazdy - mówił na konferencji prasowej Czesław Lang.

Tour de Pologne to wielkie święto kolarstwa w naszym kraju. Przez siedem dni, najlepsze ekipy na świecie będą rywalizowały o Dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang / Fot. Paweł Kiliańskizwycięstwo w wyścigu, który jest zaliczany do UCI World Tour. Kolarze będą mięli do przejechania ponad 1200 kilometrów, a ich zmagania na trasie oraz przed telewizorami prześledzą miliony ludzi. Wyścig rozpocznie się 12 lipca na ulicach Warszawy, a zakończy 18 lipca metą w Krakowie.

- Każdy wyścig ma swoją specyfikę. Wiadomo, że Tour de Pologne nie będzie Tour de France, bo nie mamy 21 dni i takich gór. Ale mamy 7 dni i nasz wyścig w ciągu tych siedmiu dni zawsze odkrywał jakieś gwiazdy. Odkrył Marcela Kittela, Petera Sagana, Andre Greipela, Rafała Majkę, Michała Kwiatkowskiego. Mam nadzieję, że ten wyścig pozwoli Michałowi odnaleźć się w tym sezonie i prezentować najwyższą formę – rozpoczął konferencję prasową dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang.Konferencja prasowa Tour de Pologne / Fot. Paweł Kiliański

Polacy powinni trzymać najmocniej kciuki za Michała Kwiatkowskiego, który jest liderem grupy Sky. Mistrz świata sprzed dwóch lat zapowiada walkę o jak najlepszą pozycję. Przypomnijmy, że zeszłorocznego wyścigu popularny "Kwiatek" nie może zaliczyć do udanych. Podczas etapu w Bukowinie Tatrzańskiej z szedł trasy i zrezygnował z dalszego udziału w wyścigu.

- Po przerwie spowodowanej chorobą trenowałem przez trzy tygodnie w Karkonoszach i mam wrażenie, że nie było najgorzej. Potrafiłem walczyć o klasyfikację generalną TdP w 2012 roku, mam nadzieję, że teraz dyspozycja pozwoli, aby zbyt szybko nie stracić szansy na tę klasyfikację. Ogólnie jedziemy w bardzo silnym składzie, jest Nicolas Roche, jest Leopold Konig. A ja Szlachetna paczka / Fot. Paweł Kiliańskikażdego dnia będę sprawdzał swoją formę i przekonam się, czy problemy, które miałem w tym sezonie się nie powtórzą – powiedział kolarz Team Sky.

Namieszać chcą także kolarze z Reprezentacji Polski - Chcielibyśmy powtórzyć wynik reprezentacji z ubiegłego roku – wygrany etap, koszulka lidera. Mamy w drużynie młodych i doświadczonych kolarzy, a to może być mieszanka wybuchowa. Powalczymy o klasyfikację generalną, a jeśli ukończę wyścig w piątce, to będę zadowolony - mówi Marek Rutkiewicz, który staruje w barwach Reprezentacji Polski.

Źródło - materiały prasowe Tour de Pologne

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.