Facebook Google+ Twitter

Konferencja: Premier oczekuje apolityczności i profesjonalizmu od p.o. szefa CBA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-14 16:29

Premier Donald Tusk powiedział, że od pełniącego obowiązki szefa CBA oczekuje całkowitej apolityczności, pełnego profesjonallizmu i bezwzględnej walki z korupcją. Obowiązki odwołanego Mariusza Kamińskiego pełni dotychczasowy szef Centralnego Biura Śledczego, Paweł Wojtunik.

Premier przedstawił kandydatów na nowych ministrów. Są to: Jerzy Miller, który ma zostać ministrem spraw wewnętrznych, Krzysztof Kwiatkowski, kandydat na ministra sprawiedliwości i Adam Giersz, który ma zostać ministrem sportu. Poprzedni szefowie tych resortów odzeszli ze stanowisk w związku z aferą hazardową. Nowi ministrowie mają jeszcze dziś odebrać nominacje od prezydenta.

Tusk oświadczył, że jego decyzja o odwołaniu szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego była zgodna z prawem i interesem publicznym. "W Polsce nie będzie tak, że szef służb będzie zmieniał premiera" - oświadczył Donald Tusk.

Dodał, że kandydat na nowego szefa CBA zostanie przedstawiony najszybciej, jak to będzie możliwe. Mówiąc o ujawnionych stenogramach z rozmów szefa klubu Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny z biznesmenami, premier powiedział, że potwierdzają one, iż Schetyna mówił prawdę.

Kandydat na szefa MSW Jerzy Miller, dotychczasowy wojewoda małopolski, wyraził przekonanie, że służby mundurowe będą działać zgodnie z procedurami. Przypomniał, że służby te mają chronić bezpieczeństwa obywateli.

Kandydat na ministra sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że jego priorytetem będzie wprowadzenie rozdzielenia funkcji ministra i prokuratura generalnego. Jako minister Kwiatkowski chce się też zająć usprawnieniem działania sądów i pomocą dla ofiar przestępstw.

Kandydat na ministra sportu Adam Giersz zadeklarował, że jego priorytetem będą przygotowania do Euro 2012, a także przygotowanie polskich sportowców do olimpiady zimowej w 2010 i letniej w 2012 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.