Facebook Google+ Twitter

Konferencja przygotowywana przez rząd zostanie zbojkotowana?

Kaczyński, Miller i Kwaśniewski bojkotują uroczystości przygotowywane przez rząd Tuska.

Sekretarz Komitetu Integracji Europejskiej, Mikołaj Dowgielewicz w czasie ogłaszania raportu nt UKIE. Warszawa, 24.04.2009. / Fot. Paweł Kula PAPTrójka popularnych polskich polityków sprzeciwia się zainicjowanej przez rząd konferencji, która ma uczcić pięcioletnią obecność Polski w Unii Europejskiej - zaplanowanej na 30 kwietnia konferencji ''Polska i Unia Europejska. Pięć lat po rozszerzeniu". Jednym z bojkotujących uroczystości jest były premier Leszek Miller, który podsumował działania rządu, twierdząc, iż ''te obchody to fałszowanie historii'' i sam nie zamierza być niczyim tłem.

Podobną opinię ma były prezydent, za którego kadencji Polska weszła do UE - Aleksander Kwaśniewski, a także obecna głowa państwa, Lech Kaczyński. Obecny prezydent nie akceptuje ponadto faktu, iż to nie on otwiera spotkanie i jest tylko jednym z 500 zaproszonych gości. Miller natomiast dodaje: ''To Kwaśniewski i ja wprowadzaliśmy Polskę do Unii, a nie panowie Tusk i Saryusz-Wolski. Ten ostatni był zresztą członkiem rządu, po którym mój gabinet musiał wszystko naprawiać".

Wspomniany przez Millera Kwaśniewski, nie weźmie udziału w obchodach wejścia Polski do Unii, ponieważ jak mówi... nie ma czasu. Aczkolwiek, jak podaje ''Wprost'', byłemu prezydentowi także nie podoba się formuła spotkania, co prawdopodobnie będzie główną przyczyną jego nieobecności.

Rzecznik rządu nie odpowiada na razie na pytania dziennikarzy, ale zaproponował, by zwrócić się z pytaniem do
Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, który organizuje konferencję. Jedyne czego media dowiedziały się od rzecznika, to fakt, iż ''organizowanie takiej uroczystości to bardzo delikatna kwestia''.

Niestety, już nie raz przekonaliśmy się, że na polskiej scenie politycznej to norma.

Źrodła:
Wprost
TVN24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.