Facebook Google+ Twitter

Konferencja "Przyszłość obrotu gospodarczego w sieci"

Zapraszamy na ogólnopolską konferencję, która odbędzie się 12 maja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Organizatorem projektu jest Europejskie Stowarzyszenie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland

 / Fot. http://www.elsa.org.pl/pogsPatronat honorowy nad konferencją objął prof. Marek Safjan, Katarzyna Chałasińska Macukow, rektor Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Tadeusz Tomaszewski, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UW.

Celem konferencji jest omówienie aktualnych zagadnień dotyczących wpływu Internetu na współczesny obrót gospodarczy oraz poruszenie problemu ochrony praw własności intelektualnej przy obecnych możliwościach Internetu. Przedsięwzięcie skierowane jest zarówno do studentów wydziałów prawa i administracji, pracowników naukowych jak i do wszystkich osób zainteresowanych przyszłością gospodarki w wirtualnym świecie.

Podczas konferencji zostaną poruszone tematy zasadności wyodrębnienia prawa Internetu, zabezpieczenia dokumentów elektronicznych czy wpływ Internetu na prawo umów. Przedyskutowana zostanie również kontrowersyjna kwestia ochrony programów komputerowych w prawie autorskim czy problem utworów publikowanych w Internecie.

Tematy jakie pragniemy zaproponować podczas projektu są aktualne w dobie stale rosnących możliwości Internetu. Dotykają wielu dziedzin, stąd wśród zaproszonych gości znajdują się zarówno teoretycy prawa, od lat zajmujący się problemem obrotu w sieci i wpływem prawa na jego ograniczenia, jak i przedsiębiorcy dążący do uaktualnienia prawa Internetu, które będzie pozwalać im na swobodne działanie.

Patronat merytoryczny nad konferencją sprawuje prof. dr hab. Marek Safjan, b. prezes Trybunału Konstytucyjnego, zaś opiekunem merytorycznym jest mgr Magdalena Marucha -Jaworska z Katedry Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Aby zajerestrować się i wziąć udział w konferencji, wystarczy wysłać mail ze swoim imieniem i nazwiskiem na adres: konferencja@elsa.org.pl. Każdy zarejestowany uczestnik otrzyma certyfikat. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie: www.elsa.org.pl/pogsWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.