Facebook Google+ Twitter

Konferencja "Przyszłość Ukrainy" odbyła się w Krakowie

Fundacja Instytut Studiów Strategicznych w Krakowie 19 października zorganizowała Konferencję pt. "Przyszłość Ukrainy". Zainteresowanie tym państwem jest bardzo duże nie tylko w Polsce, ale na arenie Unii Europejskiej.

Pani Ellen Germain Konsul Generalny USA w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiW konferencji uczestniczyła EllenPan Vitalii Maksymenko Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski Germain konsul generalny USA w Krakowie, Vitalii Maksymenko konsul generalny Ukrainy w Krakowie oraz Anna Szymańska - Klich - prezes fundacji Instytut Studiów Strategicznych w Krakowie.

Mało kto wie, że na terenie Ukrainy w Kijowie istnieje Biuro Łącznikowe NATO. Szefem tego biura jest Polak, Marcin Kozieł.

Konferencja podzielona była na dwie sesje tematyczne:

I sesja nosiła tytuł "Stan obecny przygotowań Ukrainy do członkostwa w NATO i Unii Europejskiej".

Uczestnicy I sesji konferencji. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiModeratorem był prof. dr hab. Włodzimierz Mokry z Katedry Ukrainoznastwa UJ Kraków. W panelu uczestniczyli: Bogdan Klich Senator RP, Serhiy Dzherdzh - prezydent Civic League Ukraina - NATO z Ukrainy, Oleksiy Melnyk wicedyrektor Centrum im. Razumkowa - Ukarana, Spasimir Domaradzki - Uczelnia Łazarskiego.

II sesja nosiła tytuł "Perspektywy i oczekiwania Ukrainy."Uczestnicy II sesji konferencji. / Fot. Fot.Henryk Czechowski

Moderatorem był Serhiy Dzherdzh - prezydent Civic League Ukraina - NATO z Ukrainy. W panelu uczestniczyli: Marcin Kozieł Szef Biura Łącznikowego NATO w Kijowie, prof. Hryhoriy Perepelytsia dyrektor Instytutu Polityki Zagranicznej Ukrainy.

Pani Anna Szymańska - Klich Prezes Fundacji Instytut Studiów Strategicznych w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk CzechowskiTemat Współczesna Ukraina jest z uwagi na układy polityczne, a także jakie dalej są tam wpływy wielkiego sąsiada to trudne do opisania. Jednak to państwo bardzo powoli kieruje swoje działania i związki z państwami Zachodu.Uczestnicy konferencji. / Fot. Fot.Henryk Czechowski

Coraz silniejszy jest sojusz z Paktem NATO. Udział tego państwa wspólnie z Paktem Północnym w różnych misjach wojskowych w Azji i innych częściach świata powoli zbliża dzień kiedy Ukraina stanie się członkiem NATO oraz Unii Europejskiej.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.