Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10167 miejsce

Konferencja ROPS Kraków w ośrodku Zielony Dół

W czwartek 12 września na terenie Ośrodka Recepcyjno Szkoleniowego Zielonym Dole odbyła się konferencja sygnatariuszy Małopolskiego Paktu na Rzecz Ekonomii Społecznej. To ostatnie takie spotkanie w tym miejscu.

Pani Wioletta Wilimska dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówCiekawie był przedstawiony Pan Rafał Barański zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Krakówprogram:
- Pani Anna Mlost z Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przedstawiła zadania i założenia Ekonomi Społecznej we wstępnym projekcie Regionalnego Programu Operacyjnego dla Małopolski na lata 2014 - 2020.

- Przedstawicielki z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Panie: Magdalena Sendrowicz - Grabek, Danuta Binek, i Joanna Łuszczka zapoznały o możliwościach nowego zawodu , Pani Anna Mlost lektor z Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Krakówktóry nosi nazwie Trener wspierania zawodowego. Uczestniczki konferencji z Wojew. Urzędu Pracy w Krakowie / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Okazuje się , że w obecnej sytuacji gospodarczej taki doradca jest ważnym elementem, wspierającym szczególnie młodych pracowników jak też osoby niepełnosprawne zatrudnione w Spółdzielniach socjalnych.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt pt. Holownik – nowa usługa aktywizacji zawodowej. Celem jego jest miedzy innymi:
- włączenie do polityki metody pracy przez przekazywanie projektu do stosowania instytucjom na rynku pracy oraz instytucjom i organizacjom pomocy integracji społecznej,
- podniesienie kompetencji oraz zwiększenia efektywności działań pracowników w zakresie pracy z osobami grup, które są marginalizowane na rynku pracy,
Pani Danuta Bienek WUP Kraków. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków- wzrost jakości oraz kompleksowości usług dla grup marginalizowanych na rynku pracy w wyniku nawiązań partnerstw pomiędzy publicznymi służbami zajmującymi się tematyka zatrudnienia, a instytucjami i organizacjami pomocy integracji społecznej.

Ostatnia kierowniczka Ośrodka Zielony Dół w Krakowie. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków W czerwcu przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie uczestniczyli Wizycie Studyjnej we włoskiej Lombardii.

Wizyty takie są ważnym elementem Pani Ewelina Kubacka z ROPS Kraków. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków umożliwiającym zapoznania uczestników Study z narzędziami finansowania podmiotów ekonomii społecznej we Włoszech jak też przedstawienie małopolskich rozwiązań w tym temacie.

Powinno się zastanowić czy Włoskie doświadczenia mogą być zastosowane w Małopolsce oraz do przyczynienia się rozwoju sektora ekonomii społecznej w Polsce. Każde podpatrzone u innych doświadczenia i osiągnięcia są potem szansą do zastanowienia, czy będą mogły umożliwiać spółdzielniom socjalnym, społecznych i innym podmiotom ES, pozyskiwanie nowych projektów jak też środków do prowadzenia, rozwijania ich działalności gospodarczej. www.es.malopolska.pl.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy były reprezentowane stanowiska inne niż oficjalne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.