Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konferencja ROPS Kraków w ośrodku Zielony Dół

HENRYK CZECHOWSKI
HENRYK CZECHOWSKI
Pani Wioletta Wilimska dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.
Pani Wioletta Wilimska dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków
W czwartek 12 września na terenie Ośrodka Recepcyjno Szkoleniowego Zielonym Dole odbyła się konferencja sygnatariuszy Małopolskiego Paktu na Rzecz Ekonomii Społecznej. To ostatnie takie spotkanie w tym miejscu.

Ciekawie był przedstawiony program:
- Pani Anna Mlost z Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego przedstawiła zadania i założenia Ekonomi Społecznej we wstępnym projekcie Regionalnego Programu Operacyjnego dla Małopolski na lata 2014 - 2020.

- Przedstawicielki z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Panie: Magdalena Sendrowicz - Grabek, Danuta Binek, i Joanna Łuszczka zapoznały o możliwościach nowego zawodu , który nosi nazwie Trener wspierania zawodowego. Okazuje się , że w obecnej sytuacji gospodarczej taki doradca jest ważnym elementem, wspierającym szczególnie młodych pracowników jak też osoby niepełnosprawne zatrudnione w Spółdzielniach socjalnych.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt pt. Holownik – nowa usługa aktywizacji zawodowej. Celem jego jest miedzy innymi:
- włączenie do polityki metody pracy przez przekazywanie projektu do stosowania instytucjom na rynku pracy oraz instytucjom i organizacjom pomocy integracji społecznej,
- podniesienie kompetencji oraz zwiększenia efektywności działań pracowników w zakresie pracy z osobami grup, które są marginalizowane na rynku pracy,
- wzrost jakości oraz kompleksowości usług dla grup marginalizowanych na rynku pracy w wyniku nawiązań partnerstw pomiędzy publicznymi służbami zajmującymi się tematyka zatrudnienia, a instytucjami i organizacjami pomocy integracji społecznej.

W czerwcu przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie uczestniczyli Wizycie Studyjnej we włoskiej Lombardii.

Wizyty takie są ważnym elementem umożliwiającym zapoznania uczestników Study z narzędziami finansowania podmiotów ekonomii społecznej we Włoszech jak też przedstawienie małopolskich rozwiązań w tym temacie.

Powinno się zastanowić czy Włoskie doświadczenia mogą być zastosowane w Małopolsce oraz do przyczynienia się rozwoju sektora ekonomii społecznej w Polsce. Każde podpatrzone u innych doświadczenia i osiągnięcia są potem szansą do zastanowienia, czy będą mogły umożliwiać spółdzielniom socjalnym, społecznych i innym podmiotom ES, pozyskiwanie nowych projektów jak też środków do prowadzenia, rozwijania ich działalności gospodarczej. www.es.malopolska.pl.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto