Facebook Google+ Twitter

Konferencja Tuska: subwencje zabieram, na Karnowskiego nie zagłosuję

Donald Tusk uważa, że należy bezdyskusyjnie zawiesić na czas kryzysu wypłacanie z budżetu subwencji dla partii politycznych. Zdaniem premiera dla SLD decyzja o poparciu lub niepoparciu ustawy będzie egzaminem z "lewicowej wrażliwości".

Premier Donald Tusk i kandydat na prezydenta Starogardu Patryk Gabriel podczas konferencji prasowej / Fot. Krzysztof Kalkowski- Argument, aby zawiesić subwencjonowanie partii na czas kryzysu jest argumentem bezdyskusyjnym - mówił na konferencji prasowej premier Donald Tusk. Szef rządu przypomniał, że jego gabinet zaproponował również 10-procentową redukcję zatrudnienia w "biurokracji".

Zgodnie z projektem Platformy Obywatelskiej w latach 2012-13 partie polityczne miałyby nie otrzymać subwencji budżetowej. - Nie można mówić ludziom, że musimy trochę bardziej dyscyplinować się finansowo, podczas gdy partie będą otrzymywały tak duże pieniądze - mówił premier. A jest to kwota nie mała, bo w ciągu roku wszystkie partie otrzymują łącznie ponad 114,2 mln złotych.

 / Fot. .Donald Tusk pytany o poparcie tej propozycji przez polityków Sojuszu Lewicy Demokratycznej powiedział, że partia o prospołecznych hasłach powinna zagłosować za zawieszeniem subwencjonowania partii politycznych. - Jeśli miałoby się okazać, że pan poseł Napieralski jest mocny w tym, żeby rozdawać pieniądze podatników z budżetu Państwa, a nie jest gotowy dać pieniędzy, które jego partia ma wziąć, to uważam, że egzamin ze swojej lewicowej wrażliwości obleje - powiedział szef rządu.

W kwestii zawieszenie subwencji premier może liczyć na głosy członków klubu Polska Jest Najważniejsza. Joanna Kluzik-Rostkowska chce jednak, aby partie nie otrzymały budżetowych pieniędzy już w przyszłym roku.

Gabriel z poparciem, Karnowski bez


Donald Tusk odwiedził też dzisiaj rano Starogard Gdański, gdzie udzielił poparcia Patrykowi Gabrielowi, kandydatowi PO na prezydenta tego miasta. Gabriel w drugiej turze zmierzy się z byłym posłem SLD i obecnym prezydentem Edmundem Stachowiczem. Różnica między oboma kandydatami jest niewielka. W pierwszej turze 115 głosami wygrał ubiegający się o reelekcję Stachowicz.

Na poparcie premiera nie może za to liczyć Jacek Karnowski, ubiegający się ponownie o fotel prezydenta Sopotu. Donald Tusk zaznaczył, że ceni Karnowskiego jako samorządowca, jednak nie zmienia zdanie co do zasad, ponieważ jest w Polsce kilku włodarzy miast, wobec których toczą się dochodzenia i stanowią oni problem dla lokalnej społeczności. - Wolałbym mieszkać w Sopocie rządzonym przez Karnowskiego - powiedział na zakończenie Tusk. W przyszłą niedzielę Jacek Karnowski zmierzy się z Wojciechem Fułkiem.

Popołudniu premier weźmie udział w regionalnej konwencji Platformy Obywatelskiej w Szczecinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

agent Abwehry
 • agent Abwehry
 • 29.11.2010 11:39

Donek = Gierek w wersji upośledzonej intelektualnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ika
 • Ika
 • 29.11.2010 10:57

JESTEM ZA TYM AZEBY ZMNIESZYC PENSJE TYM CO SIEDZA W SEJMIE I NIC NIE ROBIA
ZWYKLY ROBOL NIE MOZE SPOZNIC SIE DO PRACY A CO DOPIERO WYJSC O TAK SOBIE JAK TO ROBI
PAN JAROSLAW KACZYNSKI I JEMU PODOBNI . SZUKAJCIE PIENIEDZY NA WLASNYM PODWORKU
A NIE KOSZTEM BIEDOTY CHCECIE NAPRAWIAC BUDZET

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jarzyna, za PiS -em stoi nie tylko armia moherowych beretów jak to pan napisał ale również wielu wykształconych ludzi z wszystkich grup wiekowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lord Sidious
 • Lord Sidious
 • 28.11.2010 21:03

Fajnie, fajnie. Cieszę się , że dla Pana Redaktora ważniejsze są pierdoły z KArnowskim niż fakt, że Premier Polski Popiera Kandydata w NAszym mieście. Cóż za niesamowity ogląd sytuacji, dalekosiężny wzrok. Gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ania
 • ania
 • 28.11.2010 20:35

Kluzik-Rostkowska ma rację... zabrać subwencję JUZ!
Panie Tusk, czemu to pomysl na ocięcie subwencji przypada na "po wyborach"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
PISIOR
 • PISIOR
 • 28.11.2010 19:43

Wielki pic. Tusk stał się spełnieniem marzeń Polaka o tym, żeby było znowu jak za Gierka. Jego panowanie to wypisz wymaluj powtórka z gierkowskich rządów – mówi Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z Jakubem Jałowiczorem... http://www.tygodniksolidarnosc.com/2010/48/3d_wie.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zuza
 • Zuza
 • 28.11.2010 18:59

Witam ja też uważam aby nie finansować partie oraz zmniejszyc wynagrodzenie dla Posłów i Senatorow.Zwłaszcz kiedy podczas posiedzenia sejmu jest pusta sala.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jacek
 • jacek
 • 28.11.2010 17:58

w pierwszej kolejnosci nie finansowac kosciul kosciolowi a dopiero potem partie /tacy sami naciagacze i klamcy jak czarna sotnia

Komentarz został ukrytyrozwiń
PISIOR
 • PISIOR
 • 28.11.2010 17:52

Usunęliście bardzo mądrą wypowiedż ANTYPEOWCA o złodziejach z partii Tuska. Strach was obleciał?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimierz Burek
 • Kazimierz Burek
 • 28.11.2010 16:01

Skoro jest kryzys finansów,to żeby go ratować to oprócz zabierania subwencji dla partii należy także zabrać wszelkie pieniądze dla kościoła .Myślę że będą to dużo większe pieniądze niż z subwencji dla partii.Panie Tusk kościół niech żyje z tacy i datków od wiernych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.