Facebook Google+ Twitter

Konferencja "Wycena Własności Intelektualnej"

Międzynarodowa konferencja "Wartości niematerialne i prawne jako niedoceniana wartość na uczelni i w firmie. Wycena własności intelektualnej" odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

/Fot. Akademia Górniczo - Hutnicza / Fot. AGHOrganizatorami konferencji, która odbędzie się 29 lutego 2008 r. o godz. 9, w Auli AGH przy Al. Mickiewicza 30 w Krakowie, są Centrum Transferu Technologii - Akademia Górniczo – Hutnicza im. St. Staszica oraz Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Konferencja organizowana jest w ramach programu MNiSW "Kreator Innowacyjności - wsparcie innowacyjności przedsiębiorczości Akademickiej".

28 lutego 2007 roku, Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego przyjął jednogłośnie regulaminy stanowiące podstawę polityki UJ w dziedzinie ochrony i zarządzania własnością intelektualną. Politykę tę tworzą dwa regulaminy: Zasady dotyczące własności intelektualnej i ochrony prawnej dóbr intelektualnych w Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Zasady tworzenia spółek spin-off w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Regulaminy w sposób kompleksowy normują kwestie związane z własnością intelektualną tworzoną przez pracowników naukowych Uniwersytetu, takie jak: budowanie współpracy z przemysłem, poszukiwanie potencjalnych partnerów-licencjobiorców, opracowywanie sposobów wdrożenia wynalazku, pobudzanie przedsiębiorczości akademickiej.

Regulacja kwestii własności intelektualnej i ochrony dóbr intelektualnych pozwoli skuteczniej promować osiągnięcia naukowe Uniwersytetu. Jest również kolejnym elementem przystosowywania uczelni do funkcjonowania w warunkach rynkowych. UJ jest pierwszą w Polsce szkołą wyższą, która zdecydowała się wprowadzić tak kompleksowe i nowoczesne regulacje w tej dziedzinie. Podobne regulaminy przyjęły również inne krakowskie uczelnie.

W związku z tymi regulacjami zakres tematyczny konferencji obejmuje:
- Metodologia wyceny własności intelektualnej
- Metodologia wyceny strat wynikających z nieuprawnionego wykorzystania własności intelektualnej szkoły wyższej
- Uregulowanie prawne w zakresie wyceny własności intelektualnej
- Studium przypadku: przedstawienie dobrych praktyk w zakresie wyceny własności intelektualnej w szkołach wyższych Niemiec i Wielkiej Brytanii

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wszyscy zainteresowani udziałem w konferencji proszeni są o kontakt z organizatorami:

Olga Sepioł
012 617 46 42
sepiol@agh.edu.pl

Anna Sowa – Jadczyk
012 617 66 81
anna.sowa-jadczyk@marr.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.