Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32752 miejsce

Konfesjonał pod sklepem w Krakowie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-22 08:30

Klienci Galerii Krakowskiej, największego centrum handlowego w Krakowie, spieszący na tramwaj z pękatymi tobołami w przedświąteczny weekend przecierali oczy ze zdumienia. Przed wejściem do kompleksu w niedzielne południe stanął przenośny konfesjonał, a w nim zasiadł ksiądz. Prawdziwy.

Ksiądz Stryczek przekonywał, że święta to nie tylko zakupy / Fot. Wojciech Matusik- Spieszę się do kościoła Mariackiego, żeby się wyspowiadać, ale widzę, że tutaj będzie bliżej. Czy można to zrobić tutaj? - pytał kapłana przechodzący starszy pan.

Zupełnie inaczej zareagował Maxim, religioznawca i - jak sam mówi - zdeklarowany agnostyk: - Stoi gość w sutannie, a na konfesjonale ma napisane "Istnieje inny świat". Co to ma znaczyć? Hasło propagandowe? - ironizował.

Ani jeden, ani drugi nie miał racji. Akcja z konfesjonałem to happening ks. Jacka Stryczka, duszpasterza ludzi biznesu, który chciał w ten sposób zwrócić uwagę na duchową stronę świąt. Nie spowiadał, ale siedział w konfesjonale i chętnie rozmawiał z klientami galerii.

- Nic nie mam do handlowców, ale chcę pokazać, że święta można przeżyć inaczej, bez zakupowego szaleństwa - tłumaczy ks. Stryczek.

- Coraz mniej rozmawiamy, a coraz więcej pędzimy i oglądamy. Nawet w Wigilię włączamy telewizor
i milczymy. A za rozmowę płacimy terapeutom i psychoanalitykom.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.