Facebook Google+ Twitter

Konflikt Chin z Google, USA chcą wyjaśnień od Państwa Środka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-13 07:34

Stany Zjednoczone mają poważne wątpliwości w związku z zarzutami stawianymi Chinom przez firmę Google - powiedziała sekretarz stanu Hillary Clinton. Firma twierdzi, że Pekin cenzuruje wyniki wyszukiwania w chińskiej sieci Internet i gwałci inne prawa internautów.

Hillary Clinton potwierdziła, że amerykański rząd dostał od Google'a list w tej sprawie i dodała, że Amerykanie oczekują od Chińczyków wyjaśnień i odpowiedzi na szereg pytań. Szefowa amerykańskiej dyplomacji podkreśliła, że możliwość nieskrępowanego posługiwania się Internetem jest fundamentem współczesnej ekonomii i nowoczesnych społeczeństw.

Wcześniej, firma Google poinformowała, że nie zamierza stosować cenzury w wynikach wyszukiwania dla zapytań pochodzących z Chin. Internetowy potentat zastanawia się też nad zasadnością dalszego prowadzenia interesów w Państwie Środka.

Właściciel największej na świecie wyszukiwarki internetowej wystosował taki komunikat po tym, jak Chińczycy zaatakowali system poczty elektronicznej administrowany przez Google'a. Firma twierdzi, że atak był skierowany na konta e-mail należące do działaczy broniących praw człowieka.
Do ataków doszło w grudniu. Ich przedmiotem stały się serwery Google'a i przeszło dwudziestu innych zachodnich firm - poinformował szef prawników spółki David Drummond.

Choć Google nie powiedział wprost, że za atakiem stoi chiński rząd, jednak ton informacji nie pozostawia wątpliwości, że tak właśnie było. Internetowy potentat nie pozostawia też wątpliwośći - dalsza współpraca z Chińczykami jest uzależniona od daleko idących zmian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.