Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2025 miejsce

Konflikt między Stalą Rzeszów a Resovią. Miasto nierówno traktuje kluby?

Dwa kluby - Stal Rzeszów i Resovia od kilku dni prowadzą ostrą wymianę zdań. Konflikt wszczęła Resovia, która przygotowała kilkunastustronicową broszurę, w której porównała dwa stadiony - swój i Stali Rzeszów.

 / Fot. Polklinik/CC 3.0Broszury wydrukowane i rozprowadzane przez Resovię przedstawiały stadion przy ul. Wyspiańskiego. Fotografie stadionu Resovii, który jest w opłakanym stanie, zestawiono ze zdjęciami stadionu Stali Rzeszów, który znajduje się przy ul. Hetmańskiej. Wiosek zdaniem Resovii jest prosty - "Prezydent kocha tylko jeden klub".

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, zapewniał na wczorajszej konferencji prasowej w ratuszu, że oba kluby miasto traktuje jednakowo. Jak twierdzi, to, że stadion Resovii podupada, nie jest winą miasta. - To obiekt uniwersytetu i to on powinien o niego dbać. Nie mamy nawet prawnych możliwości wkładać w niego pieniędzy. A jeśli ktoś nie potrafi przybić kilku desek, to ja sam chętnie to zrobię. Byłem kiedyś robotnikiem, nie boję się roboty. - dementuje skargi prezydent.

Władze miasta nie przejmą stadionu Resovii. Wszystko dlatego, że jeden stadion już mają i chcą w niego inwestować, a nawet udostępniać innym klubom. To z kolei nie podoba się Stali Rzeszów. Działacze tego klubu opublikowali już list otwarty, w którym chęć udostępniania innym klubom stadionu przy ul. Hetmańskiej nazywają prowokacją. Stal domaga się też oddania w wieczyste użytkowanie terenów przy al. Witosa, włącznie z lodowiskiem. Miała by tam wrócić do życia sekcja hokejowa. Ferenc neguje te roszczenia określając je jako nieeleganckie. Teren przy al. Witosa należy bowiem do Resovii. Ponadto prezydent zwraca uwagę na fakt, że poziom drużyn jest mizerny. - Zajmijcie się sportem - kwituje.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.