Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

274 miejsce

Konflikt pokoleń, czyli "Next-Ex" w Teatrze Telewizji

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-05-26 15:56

Teatr Telewizji pokazał współczesną komedię autorstwa Juliusza Machulskiego. Autor wyśmiewa stereotypy i sztafetę pokoleniową.

Na zdjęciu: Małgorzata Zajączkowska, Krzysztof Stelmaszyk / Fot. TVP, materiały prasowe"Next-Ex" to komedia, której głównym motywem jest przedstawienie rodzicom nowego narzeczonego przez córkę jedynaczkę. To trudne spotkanie staje się płaszczyzną do prawdziwego konfliktu pokoleń, a także ujawnia różnice w postrzeganiu świata oraz wartości nim rządzących.

Karol, ojciec rodziny (Krzysztof Stelmaszyk) poszukuje idealnego partnera dla swojej jedynej córki. Żaden z przyprowadzanych przez nią chłopców nie jest jednak odpowiednim kandydatem, toteż każdy staje się tytułowym "next-ex". W końcu córka (Julia Rosnowska) wpada na pewien pomysł. Przeprowadza mistyfikację, która ujawnia, że nadmierne ambicje mogą okazać się zgubne, a decydująca zawsze musi być miłość, a nie zdanie innych.

Machulski tłumaczył, że pisząc sztukę chciał pokazać współczesne różnice pokoleniowe. "Konflikt pokoleń to jest dzisiaj konflikt pokoleń tego, które pamięta jeszcze PRL i tego, które pamięta tylko, że zawsze były telefony komórkowe" - mówił na planie spektaklu. "Upraszczam, ale zależy mi na tym, aby pokazać sztafetę pokoleniową. Zawsze jest tak, że ci starsi myślą "jak oni sobie dadzą radę, ci co po nas przyjdą". A oni sobie świetnie dają radę, mimo, że mają coraz ciężej czasami".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

akp
  • akp
  • 29.05.2012 20:50

spektakl super!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
apoconazwisko
  • apoconazwisko
  • 29.05.2012 15:49

Bravo Machulski! Ten spektakl lepszy niż "Seksmisja".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.