Facebook Google+ Twitter

Konflikt pokoleń: "Nie wolno tak traktować starszego człowieka"

Zgodnie z wielowiekową tradycją - człowiek od czasów plemiennych do dziś, powinien zachowywać dobry zwyczaj okazywania należnego, godnego szacunku wobec osób starszych. Tego też wymagała sytuacja w konflikcie Stankiewicz z Niesiołowskim.

Sonda

Kto zawinił?

Konflikt pokoleń: "Nie wolno tak traktować starszego człowieka" / Fot. PAP/Rafał GuzPo piątkowym incydencie działaczy "Solidarności" pod Sejmem wciąż jeszcze nie opadł kurz. Politycy oceniają głównie powstałą sytuację w związku z atakiem kamery dziennikarki Ewy Stankiewicz na posła Stefana Niesiołowskiego. Premier Donald Tusk, krytykując posła, kazał mu przeprosić dziennikarkę "bez żadnych dwuznaczności". Poseł powiedział, że zrobi tak, jak chce premier. Ale sprawa pozostaje na poziomie pierwotnym. Na posła trafiło doniesienie do prokuratury. Dostarczyło je PiS. Dziennikarkę bronią media, a posła politycy.

Kutz: Stankiewicz to sprowokowała


Znany reżyser Kazimierz Kutz, w programie "Kropka nad i" powiedział, że to, co zaprezentowała Ewa Stankiewicz - to nie jest żadne dziennikarstwo. Zdaniem reżysera, "ona to sprowokowała". Kazimierz Kutz, przypomniał, że podczas blokady Sejmu przez NSZZ "Solidarność", Stefan Niesiołowski wdał się w scysję z dziennikarką Ewą Stankiewicz. Po wymianie zdań zagroził, że "jeśli operator kamery nie przestanie go nagrywać, uszkodzi urządzenie". Podkreślił, że poseł Niesiołowski znany jest ze swego charakteru od wielu lat. "To jego poetyka" - tłumaczył senator, posła.

Poseł Niesiołowski wielokrotnie powtarzał, że "nie życzy sobie nagrywania go". A w pewnym momencie krzyknął: "Niech pani idzie do PiS-u i do tych lizusów PiS-owskich swoich. (...) Won stąd!" i odepchnął kamerę.



"Niesiołowskiego łatwo wyprowadzić z równowagi"


W ocenie Kazimierza Kutza, zachowanie dziennikarki Ewy Stankiewicz było "bezczelne", a nie posła. Zaznaczył, że przecież wszyscy znamy Niesiołowskiego - czytamy w TVN24 - "łatwo go wyprowadzić z równowagi". Według niego to "ona powinna dać spokój". Stwierdził, że dzisiejsze "czepianie się Niesiołowskiego, dowodzi braku kultury dziennikarskiej".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (53):

Sortuj komentarze:

pytania
  • pytania
  • 17.05.2012 19:57

@Miroslaw Kraszewski.Ty jesteś normalnym człowiekiem ???
@Miroslaw Kraszewski.Ty jesteś normalnym ojcem?
@Miroslaw Kraszewski.Tobie udało się zrobić dziecko, czym?
@@Miroslaw Kraszewski.Dlaczego nie zażywasz leków psychotropowych?
@Miroslaw Kraszewski.Dlaczego sienie leczysz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja już nawet nie komentuje zachowania pana (prof.?) Niesiołowskiego, tylko jego koleżków, którzy według mojego odczucia zachowują się bardzo podobnie jak typowa żuleria chroniąca herszta grupy, napastującego kobietę pod blokowiskiem - a nie posłowie RP, którzy powinni przywołać głośnym słowem i czynem niegodnie zachowującego się posła do porządku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirka B
  • Mirka B
  • 17.05.2012 16:08

Tym tępym obłąkanym chamem Niesiołowskim ,miał się zająć prokurator??Koledzy nie chcą wszcząć śledztwa??

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan
  • jan
  • 17.05.2012 12:46

ja na miejscu Pana NIESIOLOWSKIEGO ta robiaca po TRUPACH nedzna dziennikarke bym RABNAL normalnie w ten PARSZYWY CZARNY LEB , wtrentna NATRETNA JEDZA ´dla KARIERY by matke oddala do PSYCHIATRAKA ! czego pokazali tylko scene gdzie Pan Niesiolowski nie wytrzymal i puscily nerwy ? Czego nie pokazuja jak ta wstrentna ZMIJA atakuja ta KAMERA posla i dluzej niz pokazali co powiedzial Niesiolowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
telewidz
  • telewidz
  • 17.05.2012 12:01

@Witold Kossakowski.
Dlaczego udajesz mądrzejszego niż jesteś .Ten króciutki film jest pokazany na You Tube właśnie przez Gazetę Polska .Pokazują akurat tyle by w bardzo krytycznym świetle postawić Stefana Niesiołowskiego .Dlaczego nie pokarzą hak ta natrętna dziennikarka przez co najmniej 15 minut go prowok wała, dręczyła. .Jak mu pod nos kamerę podstawiała i zadawała pytania godne debili;dlaczego pan nie możesz wyjść z sejmu odpowiedz , dlaczego doprowadziłeś do tego ,dlaczego nie odpowiadasz, dlaczego pan nie chcesz ze mną rozmawiać -ja tyko jestem dziennikarka , dlaczego ,dlaczego i tak w koło chodziła obok pana Niesiołowskiego .
Zrobił błąd pan Niesiołowski bo powinien "tak niechcący wytracić " kamer i zdeptać .To jest jedyny błąd pana Stefana Niesiołowskiego .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Rzepie Drogi!
Mnie nie żal komuny, nie żal pomnika, nie żal Muzeum Lenina w Krakowie tylko żal że takie "mądre" coś się do mnie przylepia. Nie rozumiesz jaka różnica jest pomiędzy wysadzaniem i doprowadzeniem do likwidacji?
Jeżeli dzisiaj zbierze się jakaś mała grupa której nie podoba się Ojciec Rydzyk, JPII, czy ktokolwiek inny to co? Mają wysadzać te pomniki?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 17.05.2012 10:16

Jedno jest pewne. Stankiewicz z mało znanej, wręcz anonimowej dla większości Polaków dziennikarki, stała się ikoną wolności mediów. Wynika z tego, że chcąc się wylansować wystarczy pozwolić, by dał nam w pysk jakiś celebryta, medialny troglodyta lub polityk choleryk. Nie mam pojęcia czy kiedykolwiek jeszcze rozsądek i zdrowy rozum powróci i zamieszka między nami...............

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 17.05.2012 09:56

Chorzy psychicznie Ludzie tacy jak Niesiołowski czy Palikot powinni dostać żółte papiery i won z Sejmu. Niesiołowski jest przewodniczącym komisji wojskowej ..... jak taki chory człowiek może zajmować takie stanowisko!??

Komentarz został ukrytyrozwiń
pap
  • pap
  • 17.05.2012 09:10

Ewa Stankiewicz zachowuje się jak paparazzi – określenie żądnych sensacji i natrętnych fotografów prasowych

To dla wyjaśnienia temu;A.M. to jest GOŚĆ ! Dzisiaj 06:29 i razSierpem razMłotem Dzisiaj 06:23

"Paparazzi / pɑ ː pərɑ ː tsi / (liczba pojedyncza: (m) Paparazzo włoski: [paparattso] (f) Paparazza) to włoski termin odnoszący się do fotoreporterów , którzy specjalizują się w szczerej fotografii sportowców i znanych osobistości , w polityków i innych ludzi wybitnych. Paparazzi wydają się być niezależnymi kontrahentami , przeważnie nie przynależą do głównych mediów albo organizacji.
Fotografowie Paparazzi są często opisywane jako co co doprowadzają do niedopuszczalnej irytacji u osób znanych[1]

"Paparazzi robią to w niegrzeczny, natrętny i ignorancki sposób.. Wiele znanych osób :politycy , celebryci są przez ludzi -zwanymi paparazzi -są doprowadzani celowo , świadomie do irytacji .Paparazzi robią to w sposób nachalny lub z ukrycia . Niektórzy paparazzi robią to na zlecenie od :redakcji telewizyjnych radiowych , kolorowych gazet, dzienników , tabloidów o marnej reputacji "

To tego obrazu pasuje idealne Ewa Staniewicz z tym szmatławcem Gazeta Polusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.M. to jest GOŚĆ !
  • A.M. to jest GOŚĆ !
  • 17.05.2012 06:29

Kasiu Sobczyk, nie rozumiesz słowa "paparazzi"; Stankiewicz nie filmowała z ukrycia nagiego Niesioła w kąpieli...