Facebook Google+ Twitter

Konflikt Tymoszenko - Juszczenko na Ukrainie narasta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-07 11:49

Julia Tymoszenko twierdzi, że Wiktor Juszczenko nie chce odrodzenia koalicji jej ugrupowania i Naszej Ukrainy. Premier podkreśliła, że jej partia spełniła wszystkie warunki stawiane przez prezydenta.

Premier zorganizowała konferencję prasową tuż po tym, jak pojawiła się informacja o porannym spotkaniu prezydenta z Naszą Ukrainą. Wiktor Juszczenko miał na niej zagrozić, że jeżeli do wieczora nie powstanie koalicja Bloku Julii Tymoszenko i Partii Regionów, rozwiąże on parlament. Odrodzenia poprzedniego sojuszu, prezydent nie bierze pod uwagę.

Tymczasem Partia Regionów i Blok Julii Tymoszenko twierdzą, że żadne rozmowy o koalicji nie są prowadzone. Premier podkreśla, że jedynym możliwym wyjściem jest odrodzenie sojuszu z Naszą Ukrainą, ale zależy to od prezydenta ponieważ jej polityczna siła spełniła wszystkie stawiane przez niego warunki.

Informacje o tym, że to Wiktor Juszczenko nie chce odrodzenia koalicji Naszej Ukrainy z Blokiem Julii Tymoszenko potwierdził także Oleh Zarubinskyj, przedstawiciel Bloku Łytywna - ugrupowania, które ma dołączyć do tego sojuszu. „Prezydent chce pokazać, że robił i robi wszystko, aby parlament działał, a oni, za przeproszeniem, to debile, którzy nie mogą się porozumieć" - zaznaczył.

Rozpad koalicji Naszej Ukrainy i Bloku Julii Tymoszenko rozpoczął się jeszcze w czerwcu, kiedy to odeszło z niej dwóch deputowanych związanych z prezydentem. W ten sposób sojusz miał równo połowę głosów w Radzie Najwyższej. Rozpad został przypieczętowany wspólnym głosowaniem, na początku września, Bloku Julii Tymoszenko i Partii Regionów za ustawami ograniczającymi władzę Wiktora Juszczenki. Prezydent je zawetował, a ugrupowanie premier nie poparło odrzucenia weta.

Był to jeden z warunków odrodzenia starej koalicji z udziałem Bloku Łytwyna. Julia Tymoszenko spełniła także inne, które stawiał prezydent. Wiktor Juszczenko twierdził jednak, że nie wierzy w to, co robi premier.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Arek Bichta
  • Arek Bichta
  • 04.05.2011 02:38

W czym tkwi istota zła? W nienawiści do niego. Im bardziej jestem wściekły, tym "lepiej" idzie. - "Gad". W czym tkwi dobro? W miłości. Im bardziej kocham, tym większe baty dostaję. - "Kondor".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Arek Bichta
  • Arek Bichta
  • 04.05.2011 02:37

W czym tkwi istota zła? W nienawiści do niego. Im bardzej jestem wściekły, tym "lepiej" idzie. - "Gad". W czym tkwi dobro? W miłości. Im bardziej kocham, tym większe baty dostaję. - "Kondor".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.