Facebook Google+ Twitter

Konflikt w prokuraturze kolejną odsłoną wojny PO z PiS?

Plany likwidacji prokuratury wojskowej stały się przyczyną konfliktu w wymiarze sprawiedliwości. 9 stycznia w dramatyczny sposób zaprotestował przeciwko temu płk. Przybył. "Tutaj chodzi o podziały polityczne" - tłumaczy Ryszard Kalisz.

Poseł SLD powiedział u Moniki Olejnik w (Radiu Zet, że Zbigniew Ziobro w tej sprawie powinien ostrożniej się wypowiadać, ponieważ jego ludzie w prokuraturze są częścią tego sporu. Lider Solidarnej Polski zaatakował generała Parulskiego, obwiniając go o zaistniałą sytuację. Ziobro zarzucił też Parulskiemu niekompetencję - czytamy w http://www.tvn24.pl/12690,1730785,0,1,solidarna-polska-odwolac-parulskiego--zwolac-sejmowe-komisje,wiadomosc.html;TVN 24[/a].

Chodzi tu oczywiście o doradców prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta: "Kiedy pan prokurator Andrzej Seremet zostawał prokuratorem generalnym, to trudno mi powiedzieć z jakiego powodu swoimi zastępcami zrobił ludzi, którzy byli powiązani z panem Zbigniewem Ziobro. W związku z tym ziobrzyści w niektórych prokuraturach poczuli się bardzo mocni" - powiedział.

Ponadto poseł Kalisz stwierdził, że niektórzy prokuratorzy (których nazywa ziobrystami) celowo nie kończą niektórych śledztw, ponieważ czekają na powrót Zbigniewa Ziobro.

Przeciwnikami ziobrystów są ludzie z prokuratury wojskowej, w tym pułkownik Przybył. Szefem prokuratury wojskowej jest Krzysztof Parulski, znany ze swojej krytyki działań Ziobry, jako ministra sprawiedliwości. Parulski stoi na czele ruchu antyziobrowego w prokuraturze.

Dzisiaj konflikt między Parluskim a Seremetem jest tak duży, że na spotkanie z prezydentem Komorowskim obaj Panowie udali się oddzielnie.

Jest jeszcze trzecia frakcja, zorientowana wokół prokuratora Zaleskiego, o którym się mówi, że jest człowiekiem Grzegorza Schetyny.

9 stycznia pułkownik Przybył próbował popełnić samobójstwo. Chciał w taki sposób zaprotestować przeciwko likwidacji prokuratury wojskowej, co w jego ocenie jest karą za wykrycie ogromnych nadużyć w prokuraturze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

TOMEK
  • TOMEK
  • 10.01.2012 22:13

Parulski zanim odejdzie niech wyjaśni postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów ŻW w Elblągu i odpowie na pytanie dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego, dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu.Dlaczego prokurator Tomasz Mackiewicz z WPG Elbląg zataił istotny fakt tej sprawie i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.