Facebook Google+ Twitter

Konflikt w Strefie Gazy - demonstracje w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-10 21:57

Ponad 300 osób manifestowało w Warszawie przeciwko interwencji wojsk izraelskich w strefie Gazy, natomiast ponad 100 osob zebrało się pod kolumną Zygmunta w kontrmanifestacji pod hasłem: "Solidarni z Izraelem".

Obie demonstracje przebiegły na ogół spokojnie, z tym, że podczas manifestacji propalestyńskiej, pod ambasadą Izraela odpalona została petrada i - jak informuje policja - "spalono kawałek płótna". Przed ambasadą Palestyny, a także pod ambasadą Izraela zebrali się mieszkający w Polsce Palestyńczycy, a także Polacy - członkowie organizacji "Stop Wojnie" oraz Nowej Lewicy i członkowie Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Palestyńskiej.

Manisfestaci zarzucali władzom Izraela, że to one są terrorystami. "Terrostą jest ten kto zabija bezbronną ludność cywilną, i kto okupuje ziemię palestyńską" - mówili demonstarci i domagali się zakończenia izraelskich ataków na Strefę Gazy.

Z kolei w obronie stanowska władz Izraela manifestowali na Placu Zamkowym przedstawiciele Gminy Żydowskiej w Polsce. Byli też - jak zapewnili organizatorzy manifestacji - reprezentanci różnych środowsk - chrześcijanie i niewierzący. Przedstawiciele Gminy Zydowskiej mówili, ze Hamas traktuje w tej wojnie własną ludność cywilną jak zakładnika. Piotr Kadlczik z Gminy Żydowskiej podkreślił, że Izraelczycy są steroryzowani przez Hamas. Dodał, że jest przekonany, iż polski rząd także reagowałby gdyby na jej terytorium działała organizacja terrorystyczna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.